* اطلاعات ناب و بی نظیر در مورد اینکه:
- چرا باید در آزمون های آزمایشی شرکت کنیم؟!
- چگونه تشخیص دهیم جامعه آماری کدام مؤسسه بالاتر است؟!
- چگونه تشخیص دهیم کیفیت سؤالات کدام مؤسسه مطلوب تر است؟
- چگونه بهترین مؤسسه را برای آزمون های آزمایشی انتخاب کنیم؟


تحلیل آزمون دکتری 92 مدیریت پروژه

دانلود سؤالات تخصصی آزمون دکتری 93 مدیریت پروژه و ساخت
دانلود سؤالات تخصصی آزمون دکتری 92 مدیریت پروژه و ساخت

نگاهي به آزمون نيمه متمركز دكتري سال 1392

فناوري‌هاي ساخت و سیستم های ساختمانی

سوالات این درس بر خلاف درس دیگر (نظريه‌ها و روش‌هاي مديريت پروژه) دور از انتظار بود زیرا سوالاتی که مطرح شده‌اند، به طور کل دشوارتر از سوالات آزمون 91 هستند.
در این آزمون به مباحثی چون تعاريف سازه، سازه گرايي، معماري ديجيتال و پوشش‌هاي ساختماني به عنوان مباحثی جدید توجه كرده و 4 سوال به آنها اختصاص داده‌اند.اين سوالات دارای سطح قابل قبولی بودند‌، همچنین به موضوعاتی چون گنبدهاي ژئودزيک و سازه مشبک‌، سازه‌هاي کششي،‌ قوس‌ها و پل‌ها سوالاتی بیشتر از کنکور گذشته اختصاص داده شده است که سطح این سوالات کمی دشوارتر از کنکورگذشته بوده است.
در مورد مباحثی چون فناوري نوين ساختماني، سازه‌هاي پوسته‌اي (پوسته بتنی) و سيستم هاي ساختماني تعداد سوال کمتر و در عین حال دشوارتر بودند.


نظریه‌ها و روش‌های مدیریت پروژه

با توجه به سوالات مطرح شده در آزمون دکتری 92 می توان گفت:
6 مبحث جدید به مباحث آزمونی اضافه شده بود و به تبع آن نیز 6 مبحث آزمونی از آزمون 91 حذف گردیده بود .
مباحث جدیدی که در کنکور 92 اضافه شده، از جمله مباحثی بودند که از قبل نیز پیش‌بینی شده‌اند و در آزمون‌ها نیز از آن‌ها سوالاتی مطرح شده است. از این مباحث سوالاتی به نسبت دشوار طرح شده است.
در کنکور 92 به مباحثی چون مديريت دانش پروژه ـ مديريت پروژه هاي عمراني و تکنيک‌هاي مديريت پروژه و سيستم‌هاي اجراي پروژه و تکنيک‌هاي مديريت پروژه توجه خاصی شده بود. تعداد سوالاتی که به این موضوعات اختصاص داده بودند بیشتر از کنکور 91 و سطح سوالات دشوارتر است.
در مورد مباحثی چون روش طرح و ساخت، تصميمات استراتژيک پروژه،-مفاهيم مديريت پروژه، مديريت استراتژيک پروژه، مديريت هزينه پروژه، چرخة حيات پروژه‌ها و شيوه هاي برنامه ريزي و مديريت پروژه، می توان گفت که تعداد سوالاتی که در این آزمون به آنها اختصاص داده شده بود کمتر از آزمون 91 بود. در مورد سطح سوالات می‌توان گفت که این سوالات طبق انتظار از سطح مناسبی برخوردار بودند.

 
  • Share on Google+
  • Share on Cloob
  • Share on linkedin
  • Add to delicious

اسکرول به ابتدای صفحه

تمامی حقوق قانونی این وب سایت متعلق به مؤسسه آموزشی مدرسان شریف است ©