* اطلاعات ناب و بی نظیر در مورد اینکه:
- چرا باید در آزمون های آزمایشی شرکت کنیم؟!
- چگونه تشخیص دهیم جامعه آماری کدام مؤسسه بالاتر است؟!
- چگونه تشخیص دهیم کیفیت سؤالات کدام مؤسسه مطلوب تر است؟
- چگونه بهترین مؤسسه را برای آزمون های آزمایشی انتخاب کنیم؟


گرایشها و موقعیتهای شغلی کارشناسی ارشد مجموعه زبان انگلیسی (کد 1121)

موقعیتهای شغلی زبان و ادبیات انگلیسی کارشناسی ارشد

شایان ذكر است وسعت بازار کار برای دانش آموختگان رشته زبان و ادبیات انگلیسی به سبب فراگیری گسترده‌تر زبان انگلیسی نسبت به زبان‌های دیگر در جهان، بسیار گسترده است و جای پیشرفت فراوانی دارد و فرصت‌های شغلی مناسبی برای فارغ‌التحصیلان این رشته بخصوص در ایران فراهم آورده است. كه می توان به موارد ذیل اشاره كرد:

- امکان دبیری و استادی در این رشته‌ در مراکز آموزش زبان و موسسات آموزش عالی.

- کار مترجمی مخصوصاً ترجمه متون ادبی.

- وزارت امور خارجه به عنوان اصلی‌ترین مرکز جذب دانشجویان فارغ‌التحصیل دانشکده‌های زبان سراسر کشور محسوب می‌شود.

- در بخش فرهنگ، ارتباطات و رفت و آمدهایی که در اثر برگزاری سمینارها و جشنواره‌ها و نمایشگاه‌ها و مانند آن برگزار می‌شود. هم‌چنین رونق بازار ترجمه آثار خارجی در اثر حمایت‌ بخش‌های دولتی و خصوصی می‌تواند اشتغال مناسبی برای تحصیل کردگان رشته ادبیات انگلیسی بوجود آورد.

- در بخش صنعت: رفت و آمد در بخش صنعت و بازرگانی و بطور عموم در حوزه اقتصاد بسیار گسترده است و حضور زبان‌دانان در کارخانه‌ها، ادارات و وزارتخانه‌ها برای ارتباط با بخش‌های خصوصی و دولتی کشورهای خارجی فرصت مناسبی است برای جذب دانش‌آموختگان رشته‌ زبان و ادبیات انگلیسی.

- اشتغال در شركت های بازرگانی خارجی به دلیل استفاده از اینترنت و منابع خارجی ارتباط این شرکت‌ها با دنیای خارج بسیار گسترده شده و دانستن زبان خارجی و تسلط بر یک زبان به نحوی که بتوان مخاطب را جذب نمود موقعیت خوبی را برای اینان فراهم نموده است.

- کلاس‌های خصوصی برای دانش‌آموزانی که در این درس ضعف دارند نیز بخشی از بازار کار این رشته‌ها را فراهم آورده است.

 

موقعیتهای شغلی مترجمی زبان انگلیسی کارشناسی ارشد

فارغ التحصیلان کارشناسی ارشد مترجمی زبان انگلیسی می توانند به عنوان مدرس و مولف در مراکز دانشگاهی مشغول به فعالیت شوند. ایشان همچنین می توانند به عنوان مترجم کتبی یا شفاهی در دارالترجمه ها، انتشاراتی ها، موسسات فرهنگی، سفارت خانه ها، شرکت های خارجی و دیگر موسسات مرتبط با کشورهای دیگر استخدام شوند.

 

موقعیتهای شغلی آموزش زبان انگلیسی کارشناسی ارشد

فارغ‌التحصیلان كارشناسی ارشد مجموعه زبان انگلیسی با توجه به گرایش خود، می‌توانند به عنوان مدرس و مولف در دانشگاه‌ها و مدارس و مراكز خصوصی آموزش زبان مشغول به فعالیت شوند. صدا و سیما، خبرگزاری‌های مختلف، وزارت امور خارجه، موسسات خصوصی مرتبط با خارج كشور، دارالترجمه‌ها از مراكز جذب فارغ‌التحصیلان این رشته، خصوصاً گرایش مترجمی زبان هستند. فارغ‌التحصیلان کارشناسی ارشد گرایش ادبیات زبان انگلیسی می‌توانند در مراكز مختلف به ترجمه كتاب‌های رمان و متون ادبی بپردازند.

 
  • Share on Google+
  • Share on Cloob
  • Share on linkedin
  • Add to delicious
اسکرول به ابتدای صفحه

تمامی حقوق قانونی این وب سایت متعلق به مؤسسه آموزشی مدرسان شریف است ©