* اطلاعات ناب و بی نظیر در مورد اینکه:
- چرا باید در آزمون های آزمایشی شرکت کنیم؟!
- چگونه تشخیص دهیم جامعه آماری کدام مؤسسه بالاتر است؟!
- چگونه تشخیص دهیم کیفیت سؤالات کدام مؤسسه مطلوب تر است؟
- چگونه بهترین مؤسسه را برای آزمون های آزمایشی انتخاب کنیم؟


تحلیل آزمون کارشناسی ارشد سال 94 زیست شناسی جانوری (کد 1214)

تکوین جانوری

در مقایسه آزمون‌های 94 و 93 می‌توان گفت که سطح دشواری سوالات مربوط به درس جنین شناسی همواره بالاتر و به نسبت مفهومی‌تر از سایر دروس رشته زیست شناسی جانوری بوده و آزمون 94 (بهمن 93) هم از این قضیه مستثنی نیست. همچنین درصد سوالات مفهومی آزمون 94 در قیاس با آزمون 93 بیشتر است اما پراکندگی حوزه‌های سوالات طراحی شده تغییر زیادی نسبت به سال گذشته نداشته است.


تنه مشترک

در مورد سوالات قسمت جانوری در تنه مشترك آزمون 94 (بهمن 93) می‌توان گفت از لحاظ تعداد و ساختار تفاوی با آزمون سال قبل نداشته و سوالات در سطح متوسطی طراحی شده است.


جانورشناسی

با بررسی سوالات آزمون 94 (بهمن 93) و مقایسه آن با آزمون سال قبل (93) كاملاً واضح است كه سوالات طراحی شده در آزمون 94 با سطحی بالاتر نسبت به سال قبل طراحی شده است ولی سوالات از نظر پراكندگی و مباحث مشابه سال قبل بوده است چنانچه تعداد سوالات حفظی و مفهومی در هر دو سال با اختلاف 2 مورد از تغییرات جزئی ساختاری آزمون بوده است.
داوطلبان با مطالعه منابعی مثل جانورشناسی مهره‌داران توماس ار و جانورشناسی بی‌مهرگان منیژه كرمی می‌توانستند به سوالات به راحتی پاسخ دهند.


فیزیولوژی جانوری

در مقایسه آزمون‌های 93 و 94 مشخص است كه بطور کلی درصد دشواری سوالات آزمون سال قبل در درس فیزیولوژی جانوری در مقایسه بالاتر از آزمون 94 بوده است. فقط نکته قابل توجه در آزمون 94 این است که از مبحث غدد درون‌ریز و تولید مثل سوالات بیشتری نسبت به سال قبل طراحی شده و از تعداد سوالات مبحث دستگاه عصبی کاسته شده است. همچنین در سال 93 تعداد سوالات مفهومی بیشتر بود. داوطلبان با مطالعه كتاب فیزیولوژی گایتون می‌توانستند به تعداد زیادی از سوالات پاسخ دهند.


زبان تخصصی

سوالات زبان رشته زیست جانوری کشتی در سال 94 مانند سال‌های گذشته از 30 سوال اعم از 15 سوال زبان عمومی و 15 سوال زبان تخصصی تشکیل شده بود. 10 سوال زبان عمومی مربوط به واژگان عمومی بود که همگی آن‌ها در کتاب"Barron`s 1100 Words You Need To Know" موجود می‌باشد و با مطالعه دقیق آن‌ها می‌توانست به تمامی سوالات پاسخ دهد. 5 سوال بعدی زبان عمومی مربوط به گرامر در قالب کلوز تست بود که سطح آن نسبت به سال پیش تفاوتی نداشته است. برای پاسخگویی صحیح به سوالات این قسمت باید غیر از دانش گرامر به دانش ترجمه متن نیز تسلط كافی داشت. سطح کلی این 15 سوال نسبت به سال پیش تغییری نداشته است.
سوالات تخصصی از 3 متن مشابه سال پیش بوده است و سطح دشواری آزمون امسال نسبت به سال پیش تغییر آنچنانی نداشته است.

 
  • Share on Google+
  • Share on Cloob
  • Share on linkedin
  • Add to delicious
اسکرول به ابتدای صفحه

تمامی حقوق قانونی این وب سایت متعلق به مؤسسه آموزشی مدرسان شریف است ©