* اطلاعات ناب و بی نظیر در مورد اینکه:
- چرا باید در آزمون های آزمایشی شرکت کنیم؟!
- چگونه تشخیص دهیم جامعه آماری کدام مؤسسه بالاتر است؟!
- چگونه تشخیص دهیم کیفیت سؤالات کدام مؤسسه مطلوب تر است؟
- چگونه بهترین مؤسسه را برای آزمون های آزمایشی انتخاب کنیم؟


مصاحبه رتبه 1 کارشناسی ارشد MBA سال 96 - امید حیدری

رتبه 1 MBA سال 96

1. لطفاً خودتان را به طور كامل معرفي نماييد.

امید حیدری، متولد 1369.

2. 2. نام رشته تحصيلي آزمون كارشناسي ارشد و همچنين رتبه قبولي خود را ذكر نماييد.

در رشته MBA، رتبه1 را به دست آوردم.

3. فارغ‌التحصيل از کدام واحد دانشگاهی و در چه سالي هستيد؟

از دانشگاه صنعتی شریف در رشته مکانیک در سال 92 فارغ‌التحصیل شدم.

4. آيا براي اولين بار است در كنكور ارشد شركت كرده‌ايد؟

بله؛ اولین بار بود.

5. نحوه آشنايي شما با مؤسسه مدرسان شريف چگونه بوده است؟

از طریق یکی از دوستانم که سال گذشته از خدمات مدرسان شریف استفاده کرده بود.

6. مشاورین موسسه چقدر به شما در کسب این رتبه کمک کردند؟

واقعاً دستشان درد نکند، بسیار پیگیر بودند.

7. آيا از كتاب GMAT مدرسان شریف استفاده كرده‌ايد. ميزان كيفيت و تاثيرگذاري آن‌ها چگونه بوده است؟

بله؛ در مورد کتاب GMAT باید بگویم که کتاب جامعی است، قطعا مطالعه کتاب مدرسان شما را به آمادگی کامل خواهد رساند به دلیل اینکه تنوع سوال از سطح بالا تا معمولی وجود دارد و همچنین در درسی مانند GMAT که تنوع مسائل زیاد بوده و تدوین درسنامه کار مشکلی است، علاوه بر مثال ها درسنامه خوبی هم وجود دارد.
در مورد کتاب 50 روز 50 آزمون من به دلیل کمبود وقت موفق به حل تمامی آزمون‌ها نشدم اما آن کتاب میتواند در افزایش سرعت داوطلب تاثیر گذار باشد. نکته که باید ذکر کرد این است که در این کتاب شما با هرگونه تیپ سوال از ساده تا سخت مواجه می شوید.

8. نظرتان در مورد کتاب ریاضی 1 و 2 مدرسان شریف چیست؟

در مورد کتاب های ریاضی عمومی 1و2 نیز به نکات کتب GMAT می‌توان اشاره کرد، البته در ریاضی عمومی 1و2 به دلیل اینکه تیپ مسائل مشخص‌تر است حتی موضوع تنوع مسائل و کمک به داوطلب برای آمادگی در مواجه با کنکور، ملموس تر است. قطعا کتاب مدرسان شریف برای کنکور کافی است و من کتب دیگری را نخوانده‌ام. در اینجا هم یک نکته را باید بگویم که در درس ریاضی عمومی 1و2 تنوع فرمول و رابطه شما را سردرگم نکند و مطمئن باشید با درک مفاهیم ریاضی با توجه به درسنامه و حل مثال‌های تألیفی زیاد که در کتاب‌های مدرسان شریف آورده شده است، توانایی شما در حل سوالات کنکور کاملاً کافی خواهد بود و مسئله مهم تمرکز، سرعت و آرامش خواهد بود.

9. آیا از آزمون‌های آزمایشی موسسه استفاده نموده‌اید؟ میزان تطابق آن‌ها با سوالات کنکور چگونه بوده است؟

بله و قطعا جزء مهم ترین ملزومات موفقیت در کنکور است.آزمون آزمایشی برای اینکه کاملاً با شرایط جلسه مآنوس باشید لازم است، آزمون های مدرسان شریف به دو دلیل مفید هستند، مورد اول جامعه آماری و دوم اینکه سوالات هدفمند و هوشمندانه طراحی شده اند و مرور همان سوالات به پیشرفت داوطلب کمک می کند.

10. آیا از آزمون‌های آزمایشی و خدمات موسسات دیگر هم استفاده نموده‌اید؟

خیر

11. كدام ويژگي، موسسه مدرسان شريف را از ديگر موسسات متمايز مي‌كند؟

به نظرم بدنه موسسه، این که بیشتر داوطلبان این موسسه از فارغ‌التحصیلان دانشگاه‌های معتبر کشور می‌باشند، این حس را در داوطلب ایجاد می‌کند که نسبت به اصلی‌ترین رقبا سنجیده می‌شود.

12. عوامل مؤثر در موفقيت شما كدام موارد بوده است؟

عوامل موثر در موفقیت هر داوطلب متفاوت است، برای یک نفر اراده قوی برای مطالعه قوی و با برنامه، برای دیگری قوی بودن پایه تحصیلی و شاید برای دیگری مشاوره درست. در مورد من شاید عامل اصلی موفقیت آرامش سر جلسه کنکور بود! هر چند که قطعاً مطالعه کتب مناسب مفید است و همچنین شرکت در آزمون‌ها برای اینکه متوجه بشوید چه میزان پیشرفت داشته‌اید و این پیشرفت به چه دلیل بوده، کاملاً تاثیر گذار است.

13. حرف آخر:

به نظر من داوطلب باید سعی کند وضعیت خود را در طول مدت مطالعه برای کنکور کاملاً بررسی کند و متوجه شود چه روشی برایش مناسب است. واقعا هر کس روش خود را باید پیدا کند. ممکن است فردی با مطالعه زیاد نتیجه بگیرد ولی واقعاً فرد دیگری نتیجه عکس بگیرد و مطالعه زیاد از حد موجب افت او شود پس هیچوقت فکر نکنید دیگران از شما جلوتر هستند یا بیشتر کار می‌کنند مهم این است کاری که شما انجام می‌دهید درست است و همیشه ممکن است اتفاقات خیلی بهتر از آنچه فکر می‌کنید برایتان پیش بیاید.

 
  • Share on Google+
  • Share on Cloob
  • Share on linkedin
  • Add to delicious
اسکرول به ابتدای صفحه

تمامی حقوق قانونی این وب سایت متعلق به مؤسسه آموزشی مدرسان شریف است ©