* اطلاعات ناب و بی نظیر در مورد اینکه:
- چرا باید در آزمون های آزمایشی شرکت کنیم؟!
- چگونه تشخیص دهیم جامعه آماری کدام مؤسسه بالاتر است؟!
- چگونه تشخیص دهیم کیفیت سؤالات کدام مؤسسه مطلوب تر است؟
- چگونه بهترین مؤسسه را برای آزمون های آزمایشی انتخاب کنیم؟


مصاحبه رتبه 9 کارشناسی ارشد MBA سال 96 - فرزاد یعقوبی

رتبه 9 MBA سال 96

1. لطفاً خودتان را به طور كامل معرفي نماييد.

فرزاد یعقوبی، متولد 1373.

2. نام رشته تحصيلي و رتبه قبولي خود را ذكر نماييد.

در رشته MBA، رتبه 9 را کسب کردم.

3. فارغ‌التحصيل از كدام واحد دانشگاهي و در چه سالي هستيد؟

شهریور سال 96 از دانشگاه تهران در رشته نرم‌افزار فارغ‌التحصیل می‌شوم.

4. آيا براي اولين بار است در كنكور ارشد شركت كرده‌ايد؟

خیر، سال قبل به صورت آزمایشی در آزمون رشته کامپیوتر شرکت کرده بودم.

5. از چه زماني مطالعه براي كنكور را به‌طور جدي آغاز كرديد و تعداد ساعات مطالعه شما به طور ميانگين چقدر بوده است؟

از اواخر مهر شروع کردم اما چون مصادف با ترم 9 دانشگاهم بود و تعداد واحد‌های انتخابیم در این ترم زیاد بود، روزانه بیشتر از 1 یا 2 ساعت نمی‌توانستم مطالعه کنم. اما از اواخر دی ماه همزمان با شروع ترم 10،‌ به صورت خیلی جدی‌تر مطالعه‌ام ادامه دادم و به طور میانگین روزی 7 ساعت درس می‌خواندم.

6. نحوه آشنايي شما با مؤسسه مدرسان شريف چگونه بوده است؟

معمولاً دانشجویان دانشگاه‌های مطرح کشور برای مقطع ارشد همگی سراغ مدرسان شریف می‌آیند. از این رو این موسسه در بین دانشجویان شناخته شده است.

7. آيا از كتب GMAT مدرسان شریف استفاده كرده‌ايد. ميزان كيفيت و تاثيرگذاري آن‌ها چگونه بوده است؟

بله، حسن این کتاب این است که دانشجو خیلی راحت با آن ارتباط برقرار می‌کند و مطالعه‌ آن برای شخص من به هیچ وجه خسته کننده نبود. من تمام مثال‌های متن درس را خودم حل میکردم تا آن مبحث به خوبی در ذهنم تثبیت شود. این کتاب بیشتر از همه در بخش تصحیح جملات به من کمک کرد که خوشبختانه توانستم در آزمون اصلی به هر 5 سوال این بخش، پاسخ درست بدهم. همچنین کتاب 50 روز، 50 آزمون را نیز شدیداً توصیه میکنم چرا که سطح آزمون‌های این کتاب بسیار نزدیک و شبیه به آزمون امسال بود.

8. نظرتان در مورد کتاب ریاضی 1 و 2 مدرسان شریف چیست؟

کتاب ریاضی 1 و 2 مدرسان شریف واقعاً من را در این درس متحول کرد چون پایه ریاضی من بخاطر رشته‌ام کاملاً ترکیباتی و گسسته بود درحالی که ریاضی کنکور MBA کاملاً مهندسی است، اما بخاطر درسنامه و مثال‌های متنوع این کتاب توانستم به خوبی خودم را در این درس آماده کنم. نحوه بیان درسنامه و ترتیب مثال‌های کتاب واقعاً اصولی و بی‌نظیر بود و با صراحت باید بگویم من ریاضی را از صفر شروع کردم و فقط به کمک این دو کتاب به درصد قابل قبول برای یک رتبه خوب رسیدم.

9. آیا از آزمون‌های آزمایشی موسسه استفاده نموده‌اید؟ نقش ایت آزمون‌ها در موفقیت شما چگونه بوده است؟

بله، من شخصاً سعی کردم در این آزمون‌ها چند حالت را امتحان کنم تا متوجه شوم مثلاً اول چه دروسی را پاسخ دهم یا چه سوالاتی را در اولویت قرار دهم و بعد از چند مرحله آزمون به یک نقطه مشخص رسیدم و سپس بر اساس همان تجربیات پیش رفتم. همچنین تجربه بارها قرار گرفتن در شرایط آزمون قبل از کنکور بسیار مهم است و نمی‌توان آزمون اصلی را فرصتی برای کسب تجربه دانست. از نگاه دیگر سوالات آزمون‌های مدرسان شریف به قدری منطبق و شبیه به سوالات آزمون اصلی بود که من در آزمون اصلی فکر می‌کردم در یکی از مراحل آزمون مدرسان شریف حاضر شده‌ام و انگار همان سوالات مقابل من قرار گرفته بود.

10. آیا از آزمون‌های آزمایشی موسسات دیگر هم استفاده نموده‌اید؟

خیر.

11. كدام ويژگي، موسسه مدرسان شريف را از ديگر موسسات متمايز مي‌كند؟

تجربه بالای کادر مدرسان شریف در طراحی آزمون، تالیف کتاب‌ها و مشاوره، این موسسه را از سایر موسسات آموزشی متمایز کرده است.

12. علت انتخاب اين موسسه از بين ديگر موسسات چيست؟

با توجه به آمار بالای تعداد نفرات قبولی و همچنین تعدد رتبه‌های تک‌رقمی در رشته MBA در سال گذشته که همگی از خدمات مدرسان شریف استفاده کرده بودند، انتخاب این موسسه نیاز به تامل و یا بررسی نداشت.

13. عوامل مؤثر در موفقيت شما كدام موارد بوده است؟

حمایت‌های خانواده عزیزم، مشورت‌ها و رهنمودهای مشاوران مدرسان شریف به منظور نشان دادن مسیر درست، انتخاب درست منابع و مطالعه اصولی، شرکت در تمام آزمون‌های آزمایشی مدرسان شریف، تحلیل آزمون‌ها و خلاصه نویسی، برنامه‌ریزی بلندمدتی که داشتم و براساس آن ترم آخر دانشگاه واحد درسی نداشتم و نهایتاً تلاش‌های زیادم طی یک ماه آخر.

14. حرف آخر:

توصیه می‌کنم داوطلبان عزیز با برنامه‌ریزی اصولی و با کمک مشاوران مجرب، مطالعه دروس را تا قبل از تعطیلات سال جدید به اتمام برسانند و بعد از آن زمان خود را صرف تست زدن و مرور کنند.

 
  • Share on Google+
  • Share on Cloob
  • Share on linkedin
  • Add to delicious
اسکرول به ابتدای صفحه

تمامی حقوق قانونی این وب سایت متعلق به مؤسسه آموزشی مدرسان شریف است ©