* اطلاعات ناب و بی نظیر در مورد اینکه:
- چرا باید در آزمون های آزمایشی شرکت کنیم؟!
- چگونه تشخیص دهیم جامعه آماری کدام مؤسسه بالاتر است؟!
- چگونه تشخیص دهیم کیفیت سؤالات کدام مؤسسه مطلوب تر است؟
- چگونه بهترین مؤسسه را برای آزمون های آزمایشی انتخاب کنیم؟


لیست کتب کارشناسی ارشد مجموعه مهندسی برق (کد 1251)

 

داوطلبان آزمون کارشناسی ارشد در سراسر كشور می‌توانند با مراجعه به دفاتر خدمات آموزشی مدرسان شریف در شهر خودشان نسبت به ثبت نام و تهیه بسته‌های آموزشی متفاوت مدرسان شریف اقدام نمایند. ممكن است داوطلبان آزمون کارشناسی ارشد به هر دلیلی نتوانند از كلاس‌ها استفاده كنند اما تمام كسانی كه برای آموزش ارشد آماده می‌شوند، حتماً كتاب‌های رشته خود را مطالعه می‌كنند. مطالعه كتاب‌های مرجع اگر چه بسیار مفید و ضروری است اما برای آمادگی در آزمون کارشناسی ارشد دارای معایبی است كه ذیلاً به آنها اشاره می‌كنیم:

  1. حجم این نوع كتاب‌ها با توجه به مطالب مفید آنها برای آزمون مناسب نیست. چرا كه در کتاب های مرجع بیشتر به آموزش مفاهیم، اثبات قضایا و بعضاً آوردن مطالب و غیر ضروری تكیه شده و تعداد سئوالات با پاسخ، برای تمرین دانشجویان كم است و بعضاً پاسخ را به عهده خواننده گذاشته‌اند.
  2. در این نوع كتاب‌ها روش‌های تستی و سریع جهت پاسخگویی به سئوالات آزمون ارشد، وجود ندارد.
  3. مطالب بعضی از این كتاب‌ها به دلیل ترجمه گزینشی نامفهوم به نظر می‌رسد و خواننده نمی‌تواند ارتباط لازم را با كتاب برقرار كند.

دلایل فوق و برخی علل دیگر نیاز به مطالعه یك كتاب جامع و خوب را برای ما ضروری می‌سازد. (البته گفتنی است یك كتاب خوب باید كاملاً منطبق بر كتاب‌های مرجع با حذف نكات منفی آنها باشد و دانشجویان نباید كتاب‌های مرجع را از ذهن خارج كنند.)

 

 

واحد انتشارات مؤسسه مدرسان شریف برای قبولی داوطلبان در آزمون كارشناسی ارشد سالیان متمادی است کتاب های رشته‌های مختلف را در سطح كشور ارایه كرده كه با استقبال زیادی از سوی دانشجویان و حتی اساتید محترم دانشگاه مواجه شده است. تمام این کتاب ها با در نظر گرفتن منابع آزمون و كتاب‌های مرجع گوناگون برای هر درس تألیف شده است. این كتاب‌ها در دو نوع به بازار كتاب عرضه شده است.

 

کتاب های تكدرس:

در این نوع كتاب‌ها برای هر درس یك كتاب شامل آموزش گام به گام مطالب به زبانی ساده همراه با آوردن مثال‌ها و تست‌ها در ضمن آموزش، ارایه شده است. در كتاب‌های مؤسسه از آوردن مطالب غیر ضروری پرهیز شده و خلاصه آنچه مورد نیاز داوطلب است ارایه شده است و هر كجا كه در پاسخگویی تست‌ها روش‌های تستی وجود داشته به آنها اشاره شده است. پس از آموزش مطالب هر فصل، تمام تست‌های آزمون‌های ارشد 15 سال اخیر مربوط به آن فصل به همراه پاسخ تشریحی به صورت طبقه بندی شده گنجانده شده است تا دانشجو پس از آموزش مطالب تمام تست‌های سال‌های قبل مربوط به آن فصل را مرور كند. در بخش سوم، تعدادی تست تكمیلی جهت تمرین هر چه بیشتر به همراه پاسخ‌های كلیدی قرار داده شده تا اگر دانشجو نیاز به تمرین بیشتر پیدا كرد، بتواند به این بخش مراجعه كند. در پایان تمام كتاب‌ها تست‌های آخرین آزمون كارشناسی ارشد سال 1391 با پاسخ تشریحی آورده شده است.

 

کتاب مجموعه تست:

انتشارات مدرسان شریف برای هر رشته كتاب‌های دیگری كه فقط شامل سئوالات و پاسخ‌های تشریحی آزمون‌های كارشناسی ارشد 10 تا 15 سال اخیر است را به جامعه علمی كشور عرضه كرده و برای دانشجویانی كه می‌خواهند سئوالات تمام درس‌ها را یكجا ببینند و یا پس از مطالعه كتب تكدرس، می‌خواهند مروری كلی برای تمام سئوالات داشته باشند، مناسب است.

کتاب های کارشناسی ارشد و دیگر مقاطع تحصیلی مؤسسه مدرسان شریف با توجه به ساختار كاملاً حرفه‌ای و علمی آنها و توجه به نیاز دانشجویان، داوطلبان را از مراجعه به كتاب‌های دیگر بی‌نیاز می‌كند. مطمئناً تعداد تست‌های فراوان، آموزش ساده و روان مطالب به روز بودن كتاب‌ها و آوردن جدیدترین تست های آزمون کارشناسی ارشد سال‌های اخیر از مشخصه‌های كتاب‌های مدرسان شریف است.

 

کتاب مشاوره، برنامه ریزی و اطلاعات مفید هر رشته:

این کتاب که از تابستان سال 1390 برای اولین بار ارائه و جمع بندی می شود، به دو قسمت کلی تقسیم می شود:

قسمت اول: در این قسمت انواع مطالب مهم و ضروری راجع به مفاهیم علمی و تخصصی مشاوره و برنامه ریزی تحصیلی آورده شده است، که شامل موارد زیر می باشد:
انواع روشهای مطالعه، تکنیک های تندخوانی، خلاصه برداری، مرور و جمع بندی، استفاده از جعبه لایتنر، حذف عوامل مزاحم در فرآیند مطالعه، تأثیر ورزش و تغذیه مناسب بر حذف اضطراب و فواید آنها در ایجاد تمرکز و افزایش ضریب یادگیری، انواع برنامه ریزی (کوتاه مدت و بلند مدت) برای داوطلبین با شرایط شغلی - اجتماعی و اقتصادی متفاوت (مانند: داوطلبین شاغل متأهل، دانشجویان درحال تحصیل، داوطلبین تغییر رشته ای و ...)، فرمول محاسبه تعداد ساعات مفید مطالعه، روشهای کاهش استرس، بایدها و نبایدها در هفته های قبل از آزمون و روز آزمون، تجربه های مفید رتبه های یک و تک رقمی کنکور کارشناسی ارشد 1390 و بسیاری از مطالب خواندنی که برای قبولی در آزمون به داوطلب کمک می کند.


قسمت دوم: در این قسمت کتاب، اطلاعات مورد نیاز و جالبی برای اکثر داوطلبان ارایه شده است. ضرایب و تعداد سوالات هر درس به تفکیک رشته و گرایش در آزمونهای دولتی و آزاد در نظر گرفته شده است. منابع مهم و مفید آزمون، شرایط عمومی و اختصاصی هر داوطلب، رشته هایی که هر داوطلب می تواند در آنها شرکت کند، مشاوره و توصیه های مهم به تغییر رشته ای ها، آمار ثبت نام کنندگان هر رشته، تعداد حاضرین در روز آزمون، آمار پذیرفته شدگان دوره های شبانه، غیرانتفاعی، پیام نور و دانشگاه آزاد، تعداد پذیرش هر دانشگاه در هر گرایش، درصد قبولی در هر رشته، درصد قبولی داوطلبان به تفکیک دانشگاه فارغ التحصیل شده، میانگین معدل لیسانس شرکت کنندگان و پذیرفته شدگان در هر رشته، محل فارغ التحصیلی سه نفر اول هر رشته، به همراه بسیاری از اطلاعات ناب و کمیاب دیگر در این کتاب ارایه شده است که بی شک کمتر کسی در کشور می تواند این اطلاعات را به داوطلبان ارایه کند!

 

معرفی کتاب ریاضی مهندسی کارشناسی ارشد:

افزایش روزافزون فارغ التحصیلان دوره‌های كارشناسی و اشتیاق آنها برای ورود به دوره‌های كارشناسی ارشد و كمبود كتب مناسب جهت آمادگی آزمونهای كارشناسی ارشد، هدف اصلی نگارش و چاپ این كتاب می‌باشد.
با توجه به این كه درس ریاضیات مهندسی معمولاً در سال دوم تحصیلی توسط دانشجویان دوره‌های كارشناسی گذرانده می‌شود و پس از گذشت دو سال از آن، مطالب فرا گرفته شده تقریباً به فراموشی سپرده می‌شود، لذا این كتاب با نگارش ساده و اجتناب از بیان مطالب غیر ضروری (اثبات فرمول‌ها و …) سعی بر این داشته كه دانشجویان جهت موفقیت در آزمون كارشناسی ارشد در كمترین زمان بهترین نتیجه‌گیری را داشته و دیگر نیازی به مراجعه به كتب دیگر نداشته باشند. از ویژگی‌های بارز این كتاب نسبت به دیگر كتب موجود در این زمینه موارد زیر را می‌توان نام برد:

 

1) مطالب کتاب ریاضی مهندسی به صورت کاملاً ساده و با توضیحات فارسی فراوان به همراه مثال های تألیفی فراوان ارائه شده است و عقیده دارم با خواندن این کتاب نیاز به خواندن هیچ کتاب دیگری در این درس نخواهید داشت.

 

2) هر فصل کتاب به صورت میکروطبقه بندی شده جمع آوری شده است. به این مفهوم که هر فصل به زیربخش هایی تحت عنوان «درسنامه» تقسیم بندی شده و سؤالات و پاسخ های تشریحی آزمون های گذشته (78 تا 92) که مربوط به آن درسنامه هستند، در پایان همان درسنامه ارائه شده است تا خواننده پس از فراگیری مطالب مربوطه، تست های آزمون ها را نیز مرور کند. این روش، ذهن را بسیار منظم کرده و انگیزه و اشتیاق یادگیری را بالاتر می برد.

 

3) كتاب حدوداً شامل 1745 تست با پاسخ‌های كاملاً تشریحی و 355 تست با پاسخ‌های كلیدی است، كه جمعاً حدود 2100 مسئله غیر تكراری در كتاب گنجانده شده كه از این حیث هم می‌توان كتاب را در بین كتب ریاضی مهندسی دیگر كه برای این منظور تهیه شده‌اند، بی‌نظیر دانست.

 

4) در پایان هر فصل روش های تستی و رد گزینه تحت عنوان «حل تست های ریاضی مهندسی بدون دخالت دست!» گنجانده شده که این قسمت روش های حل سریع و بسیار کوتاه سؤالات آن فصل را جداگانه بررسی کرده است، كه البته حل تشریحی این نوع سؤالات نیز در متن کتاب ارائه شده است.

 

5) سؤالات مناسب مربوط به قبل از سال 78 در كتاب به عنوان مثال های حل شده در هر فصل و یا تحت عنوان تست‌های تكمیلی در كتاب آورده شده است.

 

6) در ویرایش جدید كتاب تعدادی مثال حل شده‌ی نسبتاً مشكل به اكثر فصل‌ها اضافه شده كه داوطلبان در صورت داشتن وقت و نیاز، می‌توانند به مطالعه‌ی آن‌ها بپردازند. در ضمن سؤالات دكتری دانشگاه آزاد از سال 85 تا 90 و دانشگاه دولتی سال 91، 92 و93 به كتاب اضافه شده است.

 

7) در انتهای كتاب سؤالات آزمون‌های كارشناسی ارشد سال‌های 1393 و 1394 (بهمن 92 و بهمن 93) مربوط به دانشگاه سراسری به همراه پاسخ‌های كاملاً تشریحی ارائه شده است.

 

8) مطالب كتاب به گونه‌ای تدوین گردیده كه می‌تواند به عنوان مرجع كامل درس ریاضیات مهندسی جهت موفقیت در امتحانات پایان ترم دانشگاه‌ها مورد استفاده قرار گیرد.

 

9) فصول این کتاب برخلاف بعضی کتب (حتی مراجع معتبر!) که به نظر بنده ترتیب مناسبی ندارند، تنظیم شده است؛ به این شکل که ابتدا در چهار فصل نخست، بحث توابع مختلط به طور کامل پشت سرهم بیان شده و در دو فصل آخر، «آنالیز فوریه» و «معادلات دیفرانسیل با مشتقات جزئی» که ارتباط تنگاتنگی با هم دارند، آورده شده است.

 

 
  • Share on Google+
  • Share on Cloob
  • Share on linkedin
  • Add to delicious
اسکرول به ابتدای صفحه

تمامی حقوق قانونی این وب سایت متعلق به مؤسسه آموزشی مدرسان شریف است ©