* اطلاعات ناب و بی نظیر در مورد اینکه:
- چرا باید در آزمون های آزمایشی شرکت کنیم؟!
- چگونه تشخیص دهیم جامعه آماری کدام مؤسسه بالاتر است؟!
- چگونه تشخیص دهیم کیفیت سؤالات کدام مؤسسه مطلوب تر است؟
- چگونه بهترین مؤسسه را برای آزمون های آزمایشی انتخاب کنیم؟


آزمونهای آزمایشی کارشناسی ارشد مهندسی شیمی - بیوتکنولوژی و داروسازی (کد 1285) (سراسری)

برای مشاهده برنامه آزمون های آزمایشی و توضیحات مربوط به آن، یکی از گزینه های زیر را انتخاب کنید:

 
  • آزمون حضوری سراسری
  • آزمون خودسنجی
  • آزمون آنلاین

شركت در آزمون های آزمایشی بدون ترديد مهمترين و دقيق‌ترين روش سنجش توانايي‌هاي هر داوطلب می باشد. معمولاً عدم آشنايي داوطلبان با نوع ،تعداد و روند سؤالات، مشکلاتی که داوطلبان برای سنجش پیشرفت و شناخت نقاط قوت و ضعف خود دارند،عدم اطلاع داوطلبان از وضعیت خود در مقایسه با سایر رقبا ازجمله دلایلی است که داوطلبان شرکت در آزمون های آزمایشی را ضروری میدانند. متأسفانه در چند سال اخیر تعداد مراکز برگزاری آزمون‌های آزمایشی غیر استاندارد افزایش یافته که چنین آزمون‌هایی نه تنها کمکی به داوطلب نمی‌کند، بلکه باعث گمراهی در مسیر مطالعه و در بعضی موارد باعث ایجاد حس یاس و ناامیدی در داوطلب نیز می‌شوند.

برای رفع این مشکل موسسه مدرسان شریف در سالیان اخیر آزمون های آزمایشی هوشمند خود را با نظارت دقیق سازمان آزمون سازی موسسه تهیه و تدوین می شوند را به صورت کشوری برگزار کرده است. این آزمون ها که در 10 مرحله برگزار می شود، با توجه به روش استاندارد سازی سازمان سنجش، بی شک منحصر بفرد ترین و قابل اعتمادترین آزمون در مقطع کارشناسی ارشد می باشد. به گوشه هایی از ویژگی های این آزمون ها اشاره می کنیم :

 

1. رعایت استاندارد جهانی در متن اصلی و گزینه های سوالات:

قابل فهم و روشن بودن صورت سوال، تعیین محل گزینه ی صحیح به طور تصادفی در بین چهار گزینه، عدم به کار بردن کلماتی نظیر " تمام موارد" یا "هیچکدام" در گزینه ها (تا حد امکان)، مستقل بودن سوالات از یکدیگر و مواردی دیگر از جمله مسائلی است که در سوالات آزمون های موسسه رعایت شده است.

 

2. رعایت توزیع نرمال و پراکندگی سؤالات:

اساتید و طراحان این مرکز با توجه به مباحث پراهمیت،بودجه بندی استانداردی را برای آزمون ها درنظر می گیرند. توجه به ضریب سختی و آسانی سؤالات در نظر گرفتن تست های بیشتر برای مباحث مهم تر باعث می شود داوطلبان با آزمون هایی مناسب و سنجیده رو به رو شوند.

 

3. انطباق با سر فصل‌های شورای عالی برنامه‌ریزی وزارت علوم:

تمامی سؤالات آزمون‌ها کاملاً منطبق با سر فصل‌های مصوب وزارت علوم طراحی می‌شوند و از طرح هرگونه سؤالی خارج از سر فصل در واحد آزمون این مرکز جلوگیری می‌شود.

 

4. قراردادن دام یا تله تستی:

در چند سال اخیر با توجه به تمایل دانشجویان به ادامه تحصیل در مقاطع بالاتر، سؤالات آزمون‌های ارشد بسیار زیرکانه طراحی می‌شوند و معمولاً گزینه‌ها با توجه به خطای احتمالی دانشجویان بسیار نزدیک به هم طراحی می‌شوند تا داوطلبان با پایه علمی ضعیف گزینه غلط را انتخاب کنند. در آزمون‌های آزمایشی مؤسسه اکثر تست ها با توجه به این ایده طراحی می‌شود و به این ترتیب دانشجویان پس از گرفتاری در دام‌های تستی سرانجام پس از چند آزمون دیگر تجربه کافی را برای برخورد با این گونه تست‌ها پیدا خواهند کرد.

 

5. انطباق با منابع آزمون:

در طراحی سؤالات آزمون‌های آزمایشی از طراحان و اساتید محترم خواسته می‌شود از منابع مرجعی که در دانشگاه‌های معتبر مختلف تدریس می‌شوند و همچنین کتاب‌های مؤسسه مدرسان شریف (که در واقع خود این کتاب‌ها با بررسی دقیق تمامی این منابع تألیف شده‌اند) و بعضاً از کتاب‌های جدید لاتین که به عنوان منابع جدید در دانشگاه‌های معتبر دنیا تدریس می‌شوند، تست طراحی کنند و برای هر درس در حدود 70% سؤالات به این شکل طراحی می‌شوند و در حدود 30% سؤالات با توجه به سابقه اساتید و طراحان حرفه‌ای سؤال، کاملاً نوآوری و خلاقانه با پیش‌بینی سؤالات احتمالی طراحی می‌شود.

 

6. تغییر و تدوین سوالات جدید:

متاسفانه دیده می شود برخی موسسات در به روز رسانی آزمون های خود کوتاهی می کنند و حتی آزمون آزمایشی سال قبل را مجددا برگزار می کنند!! و یا عین تست های کنکور سراسری سال های قبل را به عنوان سوال آزمون آزمایشی در نظر می گیرند! واحد آزمون سازی موسسه با جدیت هر چه تمام تر هر ساله آزمون ها را با توجه به روند تغییر سوالات بازبینی کرده و به طور کل سوالات جدیدی جهت آزمون های آزمایشی تهیه می کند.

 

7. تحلیل آزمون قبل از برگزاری کشوری آن:

سازمان بزرگ آزمون سازی موسسه مدرسان شریف پس از تهیه سوال ها، آزمون را بر روی نمونه های کوچک اما استاندارد اجرا می کند، تا پس از این اجرا، سوال های نامناسب حذف و یا در آن ها تجدید نظر شود، این فرآیند با روش های پیشرفته جهانی انجام می شود. افراد شرکت کننده از رتبه های تک رقمی سال قبل، دانشجویان قوی، متوسط و ضعیف دانشگاه های دولتی و آزاد انتخاب می شوند. 27 در صد پاسخنامه ها از بالا به عنوان افراد گروه قوی و 27 درصد پاسخنامه ها از پایین به عنوان افراد گروه ضعیف انتخاب می شوند و با محاسبات آماری دقیق پاسخ های غلط و صحیح گروه قوی و ضعیف سنجیده شده و سوالات استاندارد سازی می شود.

 

8. محاسبه ضریب دشواری سوالات:

برای آنکه ضریب دشواری سوالات نزدیک به استانداردهای ازمون های بین المللی باشد برطبق فرمول خاصی درجه دشواری سوال سنجیده می شود.

 

9. دفترچه ی پاسخ‌نامه ی تشریحی:

برخلاف بقیه آزمون‌های آزمایشی که معمولاً پاسخ‌های سؤالات به صورت کوتاه و یا بعضاً کلیدی ارایه می‌شود، در آزمون‌های مؤسسه مدرسان شریف پاسخ‌ها کاملاً تشریحی هستند و در مواردی که لازم است دلیل غلط بودن سایر گزینه‌ها هم توضیح داده می‌شود. به قول برخی از رتبه های تک رقمی موسسه دفترچه های پاسخنامه ی تشریحی آزمون های آزمایشی مدرسان شریف خودشان یک جزوه آموزشی می باشند که در هر آزمون تمام موارد را مرور و تشریح می کنند. جالب است بدانید در بعضی رشته ها، تعداد صفحات این دفترچه ها به 40 تا 50 صفحه می رسد.

 

10. کارنامه کامپیوتری منحصر به فرد:

کارنامه‌های کامپیوتری پس از هر آزمون در اختیار داوطلبان قرار می‌گیرد. این کارنامه ها به نوعی نقش مشاور را نیز بازی می کنند. بخشی از اطلاعاتی که در این کارنامه ارایه می شود به شرح زیر است:

الف) رتبه داوطلب در مقایسه با دیگر شرکت کنندگان در هر درس و همچنین در کلیه دروس مشخص می‌شود.

ب) تراز علمی با توجه به تعداد شرکت کنندگان به طور واقعی محاسبه می‌شود.

ج) درصد داوطلبانی که به هر سؤال پاسخ صحیح داده‌اند، مشخص می‌شود.

د) به دانشجو اعلام می‌شود که در کدام سؤال در تله تستی گرفتار شده است.

هـ ) تراز داوطلب با توجه به آخرین آزمون برگزار شده در سازمان سنجش تخمین زده می‌شود و به دانشجو تراز حدودی در دانشگاه دولتی اعلام می‌شود.

و) نمودار میزان پیشرفت داوطلب در آزمون های متوالی اعلام می شود.

ز) نمودار فاصله داوطلب تا سطوح مطلوب که نشان می دهد داوطلب چقدر باید تلاش کند.

ح) در هر درس به تفکیک: درصد جوابدهی داوطلب، میانگین نمرات خام شرکت کنندگان ( در شهر، استان و کشور)، بالاترین درصد کسب شده، درصدهای نفر اول و همچنین اعلام اسامی سه نفر اول رشته انتخابی داوطلب از جمله اطلاعاتی است که در کارنامه های موسسه به رویت داوطلب می رسد.

و بسیاری ازویژگی های دیگر،که این کارنامه را به یک کارنامه منحصر به فرد در سطح کشور تبدیل کرده است.

 

توجه: داوطلبان جهت ثبت نام در آزمون‌های آزمایشی و تهیه بسته‌های آموزشی می‌توانند به دفاتر خدمات آموزشی مدرسان شریف در سراسر کشور مراجعه نمایند.

 

برنامه آزمون های آزمایشی کارشناسی ارشد 99 مدرسان شریف به شرح زیر می باشد:

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره آزمون های آزمایشی کارشناسی ارشد اینجا کلیک کنید.

 

زمان برگزاری آزمون های آزمایشی کارشناسی ارشد 99

شماره و مباحث آزمون تاریخ آزمون
آزمون مرحله اول
99/10/19
آزمون مرحله دوم
99/10/26
آزمون مرحله سوم 
99/11/10
آزمون مرحله چهارم
99/11/24
آزمون مرحله پنجم
99/12/01
آزمون مرحله ششم 
99/12/22
آزمون مرحله هفتم (جامع اول)
00/01/27
آزمون مرحله هشتم (جامع دوم)
00/02/03
آزمون مرحله نهم (جامع سوم)
00/02/17
آزمون مرحله دهم (جامع چهارم)
00/02/31

 

آزمون خودسنجی

برای آشنایی داوطلبان با آزمون های آزمایشی مدرسان شریف دو سری دفترچه ی سوال و پاسخنامه تشریحی به همراه 2 پاسخ برگ درون پکیج های آموزشی مدرسان شریف قرار داده شده است.

داوطلبان پس از مطالعه ی راهنمای استفاده از آزمون و همچنین مطالعه کتب و جزوات می توانند در شرایطی حتی المقدور نزدیک به آزمون های آزمایشی، ترجیحا بر روی یک صندلی و در محیطی آرام و با در نظر گرفتن مدت زمان تعیین شده بر روی دفترچه ی سوالات به آن پاسخ می دهند، سپس با وارد کردن نتیجه آزمون در پایگاه اینترنتی مدرسان شریف از حاصل کار خود مطلع شوند.

لازم به ذکر است این دو مرحله آزمون برای آشنایی داوطلبان با نوع سوالات و پاسخنامه های تشریحی مدرسان شریف و همچنین سنجش پیشرفت داوطلب بدون توجه به رقبا تا شروع آزمون های حضوری کشوری در اختیار داوطلبان قرار می گیرد. دقت کنید این آزمون ها به هیچ وجه جایگزین آزمون های حضوری آزمایشی نیست.

آزمون آنلاین

از سال 1390 ، موسسه مدرسان شریف در کنار سایر خدمات خود با توجه به درخواست های بی شمار داوطلبان برای تعداد آزمون های بیشتر با در نظر گرفتن شرایط داوطلبان ، اقدام به برگزاری 6 مرحله آزمون اینترنتی در سراسر کشور می کند.

برای داوطلبان پس از هر آزمون،کارنامه اینترنتی صادر شده و داوطلبان می توانند شرایط خود را در آزمون هایی غیر از آزمون های آزمایشی حضوری نیز بسنجند.

 

زمان برگزاری آزمون های اینترنتی کارشناسی ارشد 99
شماره آزمون ساعت و تاریخ شروع آزمون ساعت و تاریخ پایان آزمون
1 ساعت 16
99/10/29
ساعت 14
99/11/01
2
ساعت 16
99/11/27
ساعت 14
99/11/29
3
ساعت 16
99/12/11
ساعت 14
99/12/13
4 ساعت 16
00/01/30
ساعت 14
00/02/01
5
ساعت 16
00/02/20
ساعت 14
00/02/22
6
ساعت 16
00/02/27
ساعت 14
00/02/29

 

  • Share on Google+
  • Share on Cloob
  • Share on linkedin
  • Add to delicious
توجه: برای کسب اطلاعات بیشتر می توانید با شماره تلفن2966-021تماس حاصل نمایید.
اسکرول به ابتدای صفحه

تمامی حقوق قانونی این وب سایت متعلق به مؤسسه آموزشی مدرسان شریف است ©