* اطلاعات ناب و بی نظیر در مورد اینکه:
- چرا باید در آزمون های آزمایشی شرکت کنیم؟!
- چگونه تشخیص دهیم جامعه آماری کدام مؤسسه بالاتر است؟!
- چگونه تشخیص دهیم کیفیت سؤالات کدام مؤسسه مطلوب تر است؟
- چگونه بهترین مؤسسه را برای آزمون های آزمایشی انتخاب کنیم؟


تحلیل آزمون کارشناسی ارشد سال 96 نانوفناوری - نانومواد (کد 1273)

الکترونیک و الکترومغناطیس

از مجموع 20 سوال که در این درس آمده است،10 سؤال مربوط به الکترونیک می باشد و 10 سؤال دیگر مربوط به الکترومغناطیس است.در الکترونیک 5 سوال مربوط به مبحث دیود و رگولاتور میباشد که در مجموع بخش زیادی از سوالات را با توجه به حجم سوالات به خود اختصاص داده است شایان ذکر است که امسال هیچ سؤالی از ترانزیستورهای اثر میدانی آورده نشده است.در بخش الکترومغناطیس نیز بیشتر تراکم از پتانسیل الکتریکی و میدان مغناطیسی می باشد.با توجه به اینکه سطح آزمون مدرسان شریف بالا بوده چنانچه کسی بر سوالات مدرسان اشراف داشته باشد می تواند سوالات کنکور را به راحتی جواب دهد.


پدیده‌های انتقال

به ترتیب 7و6و7 سؤال برای دروس مکانیک سیالات، انتقال حرارت و انتقال جرم طرح شده بود. سبک و سطح سختی سؤالات مکانیک سیالات تقریباً مشابه سال گذشته بود. در سؤالات انتقال حرارت، سهم سؤالات محاسباتی افزایش یافته بود. در سؤالات انتقال جرم، سهم سؤالات محاسباتی کاهش یافته بود و از ضرایب موضعی انتقال جرم همانند سال گذشته سؤال طرح شده است.در مجموع سطح سوالات مانند سالهای قبل بوده است.


خواص فیزیکی مکانیکی مواد

سؤالات درس خواص فیزیکی و مکانیکی تقريبا مانند سوالات سال 95است،‌البته در بعضي مباحث چون كريستالوگرافي و نابجايي سوالات سال 96 سخت‌تر بوده است. پراكندگي مباحث سوالات بسيار خوب بود و مي‌توان گفت كه از بيشتر مباحث مهم اين درس سوال مطرح شده بود. تعداد کل سؤالات همانند سال قبل 20 سؤال است. سؤالات جدید و ابتکاری طراحی شده بود که البته داوطلبان با مطالعه دقیق کتاب مدرسان شریف می‌توانستد به سؤالات زیادی پاسخ دهد.


ریاضی مهندسی

سؤالات درس ریاضی مهندسی در آزمون سال 96 نسبت به سال قبل دشوارتر بوده است. تعداد کل سؤالات همانند سال قبل 15 سؤال است. سؤالات پراکنده‌تر بودند، به طوری که برخلاف سال‌‌های پیش نه تنها سؤالات هم‌مبحث در کنار هم نبودند، بلکه بودجه‌بندی مباحث تغییر کلی کرد. البته به نظر می‌رسد این تغییر پایدار نخواهد بود.
به طورکلی سؤالات متوسط به بالا بودند. با مطالعه کتاب مدرسان شریف داوطلب می‌توانست به سؤالات پاسخ دهد.


شیمی کاربردی

سؤالات درس شیمی کاربردی در آزمون سال 96 نسبت به سال قبل دشوارتر بوده است. تعداد کل سؤالات همانند سال قبل 20 سؤال است. سؤالات پراکنده‌تر بودند، به طوری که برخلاف سال‌های پیش سؤالات هم‌مبحث در کنار هم نبودند و همچنین سؤالات جدیدی طراحی شده بود. معمولاً سؤالات این درس، تکرار سؤالات سال‌های گذشته بود، ولی امسال تقریباً اغلب سؤالات، جدید طراحی شده بودند.
با مطالعه کتاب مدرسان شریف داوطلب می‌توانست به سؤالات زیادی پاسخ دهد.


فیزیک جدید

سؤالات درس فیزیک جدید در آزمون سال 96 نسبت به سال قبل دشوارتر بوده است. تعداد کل سؤالات همانند سال قبل 20 سؤال است. سؤالات پراکنده‌تر بودند، به طوری که برخلاف سال‌های پیش نه تنها سؤالات هم‌مبحث در کنار هم نبودند، بلکه بودجه‌بندی مباحث تغییر کلی کرد. از مبحث فیزیک هسته‌ای و فیزیک حالت جامد و آماری که تا کنون وزن زیادی در سؤالات نداشتند، حدود 7 سؤال مطرح شده است.
با مطالعه کتاب مدرسان شریف و کتاب فیزیک جدید از کنت اس کرین داوطلب می‌توانست به سؤالات پاسخ دهد.

 
  • Share on Google+
  • Share on Cloob
  • Share on linkedin
  • Add to delicious
اسکرول به ابتدای صفحه

تمامی حقوق قانونی این وب سایت متعلق به مؤسسه آموزشی مدرسان شریف است ©