* اطلاعات ناب و بی نظیر در مورد اینکه:
- چرا باید در آزمون های آزمایشی شرکت کنیم؟!
- چگونه تشخیص دهیم جامعه آماری کدام مؤسسه بالاتر است؟!
- چگونه تشخیص دهیم کیفیت سؤالات کدام مؤسسه مطلوب تر است؟
- چگونه بهترین مؤسسه را برای آزمون های آزمایشی انتخاب کنیم؟


نام دروس و ضرایب کارشناسی ارشد مجموعه هنرهای ساخت و معماری (کد 1361) (سراسری)

ضرایب دانشگاه سراسری کارشناسی ارشد مجموعه هنرهای ساخت و معماری براساس دفترچه آزمون سال 99

 

عناوین دروس امتحانی: 1- زبان عمومی و تخصصی (انگلیسی)، 2- ایستایی و فن ساختمان، 3- مدیریت کارگاهی، 4- مواد و مصالح، 5- سیستم های ساختمانی در معماری، 6- طراحی فنی و اجزاء ساختمان، 7- تنظیم شرایط محیطی و تأسیسات ساختمان.

 

رشته گرایش کد ضریب
ضرایب دروس امتحانی به ترتیب دروس
(از راست به چپ)
1 2
3
4
5
6
7
1) مدیریت پروژه و ساخت
- 1 2 2
4
2
0 0 0
2) فناوری معماری
1) معماری بیونیک
2 2 3
0
0
4 3 0
2) معماری دیجیتال
3) معماری و انرژی
- 3 2 3
0
0
0 3 4
4) مدیریت ساخته ها
- 4 2 3
4
3
0 0 0

 

توجه: کلیه دانشجویان دوره کارشناسی ارشد پیوسته رشته معماری که حداقل 140 واحد درسی را گذرانیده باشند، در صورت تمایل می توانند در این مجموعه رشته شرکت نمایند.

 

دروس امتحانی آزمون کارشناسی ارشد هنر ساخت و معماری

آزمون كارشناسي ارشد رشته مجموعه هنر ساخت و معماری شامل 7 عنوان درسي است كه به شرح زير مي‌باشد:

« زبان عمومي و تخصصي »

شمار سؤالات اين درس در آزمون سراسري 30 سؤال است و ضريب آن براي تمام گرايش‌ها 2 مي‌باشد. تسلط نسبي به لغات و مطالب گرامري در حد دوره كارشناسي و آشنايي كامل با لغات و اصطلاحات تخصصي اين رشته در گرايش‌هاي گوناگون براي پاسخ گويي به تست‌هاي اين درس كاملاً ضروري است. اساتيد دانشگاه‌ها با توجه به سليقه خود از جزوات و كتاب‌هاي خاصي استفاده مي‌كنند. مطالعه كتاب‌ها و جزوات مدرسان شريف مي‌تواند به دانشجويان در رسيدن به تسلط كافي در اين درس ياري برساند. مطالعه كتاب 504 لغت ضروري در زبان انگليسي براي آمادگي هرچه بهتر توصيه مي‌شود.


« ايستايي و فن ساختمان »

تعداد تست های طرح شده از اين درس در آزمون سراسري 30 سؤال است، ضريب آن براي دو گرايش تكنولوژي معماري و انرژي معماري 3 و براي گرايش مديريت پروژه و ساخت 2 مي‌باشد. مطالعه كتاب‌هاي تأليفي دكتر محمود گلابچي براي پاسخگويي به سؤالات اين درس در آزمون کارشناسی ارشد از اهميت بالايي برخوردار است.


« مديريت كارگاهي »

تعداد سؤالات مطرح شده از اين درس در آزمون سراسري 25 سؤال است، دانشجوياني كه قصد ادامه تحصيل در دو گرايش تكنولوژي معماري و انرژي معماري را دارند نيازي نيست به سؤالات اين درس پاسخ دهند، در حالي كه اين درس براي گرايش مديريت پروژه و ساخت از ضريب بالايي برخوردار است (ضريب 4). مطالعه كتاب‌هاي تأليفي دكتر محمود گلابچي براي پاسخگويي به سؤالات اين درس در آزمون کارشناسی ارشد از اهميت بالايي برخوردار است.


« مواد و مصالح »

تعداد سؤالات مطرح شده از اين درس در آزمون سراسري 25 سؤال است، اين درس فقط براي گرايش مديريت پروژه و ساخت مي‌باشد و ضريب 2 دارد و در ساير گرايش‌ها ضريب آن صفر است. از آنجا كه منبع مشخص و جامعي براي اين درس وجود ندارد، انتشارات مدرسان شريف لازم ديد تا با تأليف كتابي در اين زمينه دانشجويان را در يادگيري بهتر اين درس ياري رساند. در كتاب مدرسان شريف تأليف مهندس علي افراسيابي سعي بر آن است تا داوطلب در كوتاهترين زمان ممكن خود را براي كنكور كارشناسي ارشد آماده نمايد. این كتاب شامل شرح مطالب، نكته و مثال با پاسخ واقعاً تشريحي است، يكي از نقاط قوت اين كتاب وجود آزمون در انتهاي فصول جهت ارزيابي ميزان يادگيري داوطلب، مي‌باشد. سؤالات آزمون‌هاي آزاد و سراسري از سال 69 تا 95 با پاسخ‌هاي تشريحي، دانشجويان را براي پاسخگويي به تست‌هاي اين درس به تسلط كامل مي‌رساند.

اين درس به بررسي مصالح مختلف و رفتار آنها مي‌پردازد و تكنولوژي‌هاي مرتبط با مصالح مورد نظر بررسي مي‌گردد.


« سيستم‌هاي ساختماني در معماري »

تعداد سؤالات مطرح شده از اين درس در آزمون سراسري 25 سؤال است. اين درس فقط براي آزمون گرايش تكنولوژي معماري است و به دليل ضريب بالايي كه دارد از اهميت زيادي برخوردار است (ضريب 4). مطالعه كتاب‌هاي تأليفي دكتر محمود گلابچي و دكتر كتايون تقي زاده براي پاسخگويي به سؤالات اين درس در آزمون کارشناسی ارشد از اهميت بالايي برخوردار است.

اين درس انواع روش‌هاي نوين ساخت ساختمان را مورد بررسي قرار داده و به تكنولوژي‌هاي مرتبط با سيستم‌هاي معماري مي‌پردازد، همچنين به مباحث انرژي پرداخته و اصول كاهش مصرف انرژي در ساختمان، انواع منابع تجديدپذير و رابطه بين محيط بيرون و درون ساختمان را بررسي مي‌كند.


« طراحي فني و اجزاء ساختمان »

تعداد سؤالات مطرح شده از اين درس در آزمون سراسري 25 سؤال است. اين درس از دروس مشترك دو گرايش تكنولوژي معماري و انرژي معماري است و ضريب 3 دارد. سؤالات اين درس از ميان منابع متعددي طراحي مي‌شوند. مطالعه كتاب‌هاي تأليفي دكتر محمود گلابچي و دكتر كتايون تقي زاده براي پاسخگويي به سؤالات اين درس در آزمون ارشد از اهميت بالايي برخوردار است.

 

« تنظيم شرايط محيطي و تأسيسات ساختمان »

شمار سؤالات اين درس در آزمون سراسري 25 سؤال است. اين درس فقط از منابع آزمون گرايش انرژي معماري است و به دليل ضريب بالايي كه دارد از اهميت زيادي برخوردار است (ضريب 4).

مطالعه كتاب‌هاي تأليفي دكتر وحيد قباديان و آقاي مرتضي كسمايي را به داوطلبين توصيه مي‌كنيم.


 
  • Share on Google+
  • Share on Cloob
  • Share on linkedin
  • Add to delicious
اسکرول به ابتدای صفحه

تمامی حقوق قانونی این وب سایت متعلق به مؤسسه آموزشی مدرسان شریف است ©