میهمانِ, گرامی، خوش آمدید!
نامِ کاربری گذرواژه: به‌خاطر داشته باش

بچه های دانشکده مطالعات جهان
(0 ، بازدید کننده) 
  • صفحه:
  • 1

نامِ بحث: بچه های دانشکده مطالعات جهان

بچه های دانشکده مطالعات جهان ۱۳۹۳/۰۳/۰۳ #14614

• حمید محقق
  • غایب
  • تازه وارد
  • تعدادِ ارسال‌ها: 4
  • کارما (امتیازِ ویژه): 0
با سلام خدمت دوستان
گرایشی به نام مطالعات عراق در دانشکده مطالعات جهان راه اندازی شده. میخواستم ببینم اینده شغلی این رشته چطور به نظر میرسه. البته طبق اخبار خودشون تسلط کامل به زبان عربی در اولویت میباشد
کسی در دانشگاه مطالعات جهان تحصیل کرده و اطلاعاتی از اون داره؟
ممنون میشم دوستان اطلاعاتی دارن در اختیار ما قرار بدن
آخرین ویرایش: ۰۴:۲۰ ۱۳۹۳/۰۳/۰۴ نویسنده : مدیر تالار.
تشکر کننده گان: علیرضا غنچه شندی

پاسخ‌به: بچه های دانشکده مطالعات جهان ۱۳۹۳/۰۳/۰۴ #14655

• مهدی ثانی
  • غایب
  • کارشناس
  • تعدادِ ارسال‌ها: 145
  • کارما (امتیازِ ویژه): 2
حمید محقق نوشته است:
با سلام خدمت دوستان
گرایشی به نام مطالعات عراق در دانشکده مطالعات جهان راه اندازی شده. میخواستم ببینم اینده شغلی این رشته چطور به نظر میرسه. البته طبق اخبار خودشون تسلط کامل به زبان عربی در اولویت میباشد
کسی در دانشگاه مطالعات جهان تحصیل کرده و اطلاعاتی از اون داره؟
ممنون میشم دوستان اطلاعاتی دارن در اختیار ما قرار بدن

سلام حمیدجان، به نظر من شاید درست نباشه که به امید کار کسی رشته علوم سیاسی رو ادامه بده {هرچند که این جمله من به معنی عدم وجود کار در این رشته نیست}، چون این رشته جز رشته هایی هست که اصولا بازار کار خوبی نداره، خصوصا اگه ادامه تحصیل در گرایشات تخصصی در این رشته باشه که متعاقبا وضعیت کاریشم بدتر میشه. بنظر ادامه تحصیل در گرایشات علوم سیاسی و روابط بین الملل بهتره که بیشتر علاقه ای باشه، در هر کاری که علاقه حضور داشت إن شاءالله پیشرفت هم حاصل میشه.
موفق باشی

پاسخ‌به: بچه های دانشکده مطالعات جهان ۱۳۹۳/۰۳/۰۴ #14663

• حمید محقق
  • غایب
  • تازه وارد
مهدی جان نه سوء تفاهم شد .ادم اگه سواد داشته باشه کار هم پیدا میشه . من به تمام گرایش ها علاقه زیادی دارم . منظورم این بود که کدوم گرایش ارزش بیشتری داره واسش وقت بزاری . چون خودم اولویت رو به مطالعات عراق دادم و یکی هم علوم سیاسی . نمیدونم چی کار کنم کدومشون رو بخونم . هرکسی چیزی میگه
نظرت راجع به مطالعات عراق چیه؟
اطلاعاتی از دانشگاه مطالعات جهان داری؟
خودمم شروع کردم مکالمه عربی کار میکنم کلاس هم میرم

پاسخ‌به: بچه های دانشکده مطالعات جهان ۱۳۹۳/۰۳/۰۵ #14676

• مهدی ثانی
  • غایب
  • کارشناس
  • تعدادِ ارسال‌ها: 145
  • کارما (امتیازِ ویژه): 2
سلام حمید جان، متاسفانه اطلاعاتی راجع به دانشکده مطالعات جهان ندارم. اما بین تمام گرایشات خصوصا این دو گرایشی که فرمودی، گرایش علوم سیاسی عرصه گسترده تری برای فعالیت خصوصا در "حوزه های نظری" داره، گرایشاتی مثل "روابط بین الملل"، "مطالعات عراق" و ... در حیطه های "نظری" زمینه فعالیت کمتری دارند و بیشتر رشته هایی عملیاتین. من اگه میخواستم مجددا ارشد شرکت کنم، به احتمال زیاد روی "گرایش علوم سیاسی" تمرکز می کردم. تمرکز من در ارشد 92 روی روابط بود. به هرحال اگه دو مسئلهی کار و گستره فعالیت در حیطه های نظری و نظریه پردازی برات اهمیت زیادی نداره، همون مطالعات عراق دنبال کن. به هرحال در هرکاری که "علاقه" باشه، پیشرفت هم حاصل میشه إن شاءالله، منتها خوب فکر و مشورت کن و بعد از "انتخاب یک گرایش،" فقط بر روی همون تمرکز کن.
موفق باشی
تشکر کننده گان: حمید محقق

پاسخ‌به: بچه های دانشکده مطالعات جهان ۱۳۹۳/۰۳/۰۶ #14712

• حمید محقق
  • غایب
  • تازه وارد
واقعا از راهنماییتون متشکرم
تشکر کننده گان: مهدی ثانی

پاسخ‌به: بچه های دانشکده مطالعات جهان ۱۳۹۹/۰۶/۲۴ #31325

• بابک بوذری
  • غایب
  • تازه وارد
  • تعدادِ ارسال‌ها: 1
سلام.دوست عزیز من فارغ التحصیل مطالعات روسیه این دانشکده هستم.اول اینکه نیاز اصلی زبان مرتبط هست.و در مصاحبه ورودی به زبان اصلی ازمون کتبی و‌مصاحبه شفاهی گرفته میشه.دوم در طول اموزش نیز باید به زیان اصلی تسلط داشته باشید.
نکته مهم اینه که این رشته با رشته های علوم سیاسی و مطالعات منطقه ای تفاوت داره.و به مباحث اقتصادی و اجتماعی و سیاسی و... میپردازد.بنابر این شما در این رشته میتونید به هر گرایشی که مد نظر دارید بپردازید.میتونید وارد مباحث تجاری یا فرهنگی بشید.در کل بسته به علاقه و تلاشتون میتونید کارایی دتشته باشید .از علوم سیاسی و روابط ب.م بهتره.امیدوارم پاسخ لازم رو داده باشم.
  • صفحه:
  • 1
مدیران: سروش شکوهی
  • Share on Google+
  • Share on Cloob
  • Share on linkedin
  • Add to delicious
اسکرول به ابتدای صفحه

تمامی حقوق قانونی این وب سایت متعلق به مؤسسه آموزشی مدرسان شریف است ©