میهمانِ, گرامی، خوش آمدید!
نامِ کاربری گذرواژه: به‌خاطر داشته باش

بحث درباره کنکور کارشناسی ارشد 97 ادبیات فارسی
(1 ، بازدید کننده) (1) میهمان

نامِ بحث: بحث درباره کنکور کارشناسی ارشد 97 ادبیات فارسی

بحث درباره کنکور کارشناسی ارشد 97 ادبیات فارسی ۱۳۹۷/۰۲/۰۶ #29581

• مدیر تالار
  • غایب
  • کاربر نمونه
  • تعدادِ ارسال‌ها: 189
  • کارما (امتیازِ ویژه): 14
سلام به همه
خسته نباشید

کنکور ارشد ادبیات فارسی 97 به نظرتون چطور بود؟!

پاسخ‌به: بحث درباره کنکور کارشناسی ارشد 97 ادبیات فارسی ۱۳۹۷/۰۲/۰۸ #29616

• سهراب
با سلام
نظم و کلیات راحتتر از پارسال و نثر سختتر

پاسخ‌به: بحث درباره کنکور کارشناسی ارشد 97 ادبیات فارسی ۱۳۹۷/۰۲/۰۸ #29621

• محمد
نظم فوق العاده سخت بود!
کسایی که میگن نظم اسون بود سر جلسه نبودن یا اشتباه زدن فکر میکنن درست زدن!
من پارسال رتبم شد 200 دانشجو بودم همینطور شرکت کرده بودم اما امسال که شرکت کردم نظم رو خیلی سخت تر از پارسال دیدم!
مثلا سوالای شاهنماه فوق العاده سخت بودن! نمیشد با خوندن چند بیت و ... پاسخ داد .
حتما باید داستان رستم و سهراب و رستم و اسفندیار رو کامل خونده بودیم. مثلا کسی با خوندن گزیده ممکن بود نتونه متوجه شه نام تنها زن نامبرده شده توی داستان رستم و اسفندیار کتایون بوده... اگر گزیده خونده بود از کجا تشخیص میداد؟
اگر چه که حتی یکی از گزینه ها هم که می
میگفت اسفندیار اسیر زیاده خواهی های خودش شد کاملا درست بود... و اینا رو هیچوقت با خوندن گزیده نمیشد جوابداد..
یا رویین دز که اسفندیار خواهراشو نجات داد...
حتی سوال منطق الطیر عطار ... از دهلیز حرف زدن یعنی پنهانی حرف زدن یا... اما چنین گزینه ای به این صراحت وجود نداشت. توی کتاب مدرسان این بیت موجود بود.
بر عکس نثر مشابه پارسال بود و قابل پاسخ دادن بود ... (کتاب مدرسان نثر رو پوشش میداد)
کلیات هم مثل پارسال سوالای مکتبی داشت ! به حقیقت نمیدونم منبع طرح این سوالا چیه راحت راحت از دستم 4 تا سوالش رفت علاوه بر اونایی که بلد نبودم!
سوال قافیش دقیقا سوال مثال کتاب مدرسان بود. عیب شایگان.
عربی نسیبت به پارسال بهتر بود... پارسال معنی هاش هم نمیشد جواب داد ... امسال قواعدش هم آسون تر بود...
در کل غیر از نظم که خییلی فراتر از حد انتظار سوال داده بودن بقیش در سطح پارسال بود. کلیات کمی اسون تر بود.
آخرین ویرایش: ۱۱:۵۶ ۱۳۹۷/۰۲/۰۸ نویسنده : مدیریت سایت.

پاسخ‌به: بحث درباره کنکور کارشناسی ارشد 97 ادبیات فارسی ۱۳۹۷/۰۲/۰۸ #29626

• سهراب
سلام بر آقا محمد عزیز
درست میفرمایید. شاهنامه باید داستان رو میدونستی تا بتونی جواب بدی. منم پارسال دانشجو و امسال هم دانشجو هستم. شاید بخاطر ناآشنایی سوالای پارسال برام سختتر بنظر میرسید! البته پارسال درصدای نفرات برتر هم نسبت به سالای قبل افت داشت. بنظر من نظم غیر از شاهنامه سختی آنچنان نداشت.نثر هم سخت نبود اما پارسال راحتتر بود. کلیات هم سختی نداشت. البته من بدون مطالعه خاص سر جلسه حاضر شدم و هدفم تجربه آزمون بود.
در واقع من الان ترم 6 دارم میخونم و شاید جوابام غلط بوده باشن.قطعا شما که پارسال 200 شدین مسلط تر هستین.اگه تونستین سوالاییکه تو ذهنتون مونده رو بگین.ان شاالله موفق باشید.

پاسخ‌به: بحث درباره کنکور کارشناسی ارشد 97 ادبیات فارسی ۱۳۹۷/۰۲/۰۸ #29648

• مینو
من فقط زبان انگلیسیشو جواب دادم. نمیدونم با زبان انگلیسی تنها میشه رتبه ی خوبی آورد،؟ البته زبانشو بالا زدم حدود 80درصد. کسی میدونه؟

پاسخ‌به: بحث درباره کنکور کارشناسی ارشد 97 ادبیات فارسی ۱۳۹۷/۰۲/۰۸ #29652

• محمد
سلام دوست عزیز.
والا سوالات که اومد...
احساس میکنم کسی تمام درصد هاش غیر عربی و زبان رو 60 بزنه میتونه به تک رقمی امید داشته باشه.
رتبه 28 پارسال عربی و زبان نزده بود . نظم 68 و نثر 58 و کلیات 30.
الان سوالات رو چک کردم ... نثر رو خوب زدم چیزی حدود 80 شاید برسه اما نظم 50 برسه عالیه برام.نظم پارسال و امسال سخت شده.
سوال خاقانی من گفتم حتما دو تا نگهبان داشته و زدم منظورش نگهبانا بوده اما میشده غل و زنجیر! یکی دیگش در وصف صبح بود اونم اشتباه زدم...سوال 56 هم برام ابهام داشت اما حسب ظاهر گزینه دو درسته.
خاقانی واقعا به قول دکتر شمیسا مگر که کسی از ترس استاد و امتحان بره سمتش ... اما دو تا کتاب گزیده خوندم براش متاسفانه هیچ...
سوال مثنوی همین بیت پارساال هم سوال بود پرتو حق... اونجا محبت اثاری منظور طراح بوده اما اینجا نمیدونم!...
به هر حال نظم فوقالعاده سخت بود به نظر من...
عربی میشه شما گزینه هاتون رو بزارید من مطابقت بدم با پاسخ های خودم؟ من خیلی عربی جواب دادم میترسم غلط باشن... سر جمع 50 درصد بشه خیلی خوبه زیاد برای عربی وقت گذاشتم ... معنی ها که درست بود تقریبا اما بازم مطمئن نیستم... !
آخرین ویرایش: ۰۷:۱۲ ۱۳۹۷/۰۲/۰۹ نویسنده : مدیریت سایت.
مدیران: مدیریت سایت
  • Share on Google+
  • Share on Cloob
  • Share on linkedin
  • Add to delicious
اسکرول به ابتدای صفحه

تمامی حقوق قانونی این وب سایت متعلق به مؤسسه آموزشی مدرسان شریف است ©