میهمانِ, گرامی، خوش آمدید!
نامِ کاربری گذرواژه: به‌خاطر داشته باش

کنکور دکتری
(1 ، بازدید کننده) (1) میهمان
 • صفحه:
 • 1

نامِ بحث: کنکور دکتری

کنکور دکتری ۱۳۹۴/۰۴/۱۲ #21835

با سلام و خسته نباشيد و قبولي طاعات ، سوالي داشتم مبني بر اينكه ايا ازمون دكتري حذف شده است؟ اينكه گفته مي شود ازمون دكتري به صورت سوالات عمومي فقط از طريق سازمان سنجش گرفته مي شود و ازمون تخصصي از طرف دانشگاهها برگزار مي شود درست است؟ يعني اسفند 94 اين قانون اجرا مي شود ؟ تشكر ميكنم اگر راهنمايي فرماييد . با سپاس .

پاسخ‌به: کنکور دکتری ۱۳۹۴/۰۴/۱۴ #21857

 • مدیر سایت
معاون آموزشی وزارت علوم در خصوص زمان برگزاری آزمون دکتری براساس شیوه نامه جدید گفت: زمان برگزاری آزمون در شیوه نامه دکتری مشخص می شود و این شیوه نامه طی دو ماه آینده نهایی و ابلاغ می شود.

دکتر مجتبی شریعتی نیاسر در گفتگو با خبرنگار مهر در خصوص زمان برگزاری آزمون دکتری که اعلام شده بود براساس قوانین جدید ۲ بار در سال برگزار خواهد شد، گفت: آزمون‌ سراسری دکتری ۲ بار در سال در ماههای آبان و اسفند برگزار می شود. این آزمون شامل دروس زبان، استعداد تحصیلی و ۳ درس پایه در هر گروه درسی برگزار می شود.

وی ادامه داد: تمام جزئیات پذیرش دانشجو در این شیوه نامه گنجانده شده است و طی دو ماه آینده نهایی و به دانشگاه ها ابلاغ خواهد شد.

معاون آموزشی وزارت علوم با اشاره به پیش بینی یک نظام جدید در پذیرش دکتری یادآور شد: یک نظام پاسخگویی برای این آزمون مشخص شده تا در صورت بروز مشکل افراد بتوانند به آن مراجعه کنند.

وی یادآور شد: همچنین شورای سیاستگذاری و نظارت برای پذیرش دانشجویان دکتری نیز تعیین شده که این شورا از اعضای حقیقی و حقوقی و رؤسای دانشگاه‌های بزرگ کشور تشکیل شده است.

شریعتی نیاسر افزود: ما تمام تلاش خود را بکار می گیریم که در روند پذیرش، مشکلی پیش نیاید و پذیرش غیر منصفانه‌ای صورت نگیرد، تمام موارد به صورت جزیی در شیوه نامه پذیرش دانشجوی دکتری درج خواهد شد.

به گزارش مهر، دکتر مجتبی شریعتی نیاسر در جمع معاونان آموزشی دانشگاه‌های استان تهران نیز گفت : شیوه جدید پذیرش دانشجوی دکتری از سال آینده اجرا می شود.

وی ادامه داد: براساس این شیوه، دانشگاه‌ها پس از برگزاری آزمون سراسری، حد نصاب و رتبه مصوب خود را اعلام می کنند و از میان داوطلبان واجد شرایط ، دانشجویان را بر اساس سوابق آموزشی و پژوهشی، مصاحبه تخصصی یا آزمون تخصصی پذیرش می کنند.

وی افزود: از دیگر تغییرات شیوه جدید پذیرش دانشجوی دکتری در سال آینده تجمیع رشته های مشابه در یک گروه است بطوری که تعداد گروههای درسی آزمون از ۲۷۲ به کمتر از ۷۰گروه کاهش پیدا خواهد کرد.

معاون آموزشی وزیر علوم گفت: تفویض اختیار به دانشگاه‌ها و افزایش اختیارات آنها برنامه محوری وزارت علوم است که این برنامه در راستای افزایش استقلال دانشگاه‌ها صورت می گیرد و واگذاری اختیار پذیرش دانشجوی دکتری و تدوین برنامه های درسی دانشگاه از محورهای شاخص این برنامه است.

وی افزود: دانشگاه‌های گروه یک می توانند نسبت به بازنگری و تدوین برنامه های درسی تمام رشته‌های دایر خود اقدام کنند و سایر دانشگاه‌ها نیز می توانند این برنامه ها را در دانشگاه خود پیاده کنند.

شریعتی نیاسر افزود: از سایر دانشگاه‌ها نیز خواسته شده است تا استادان شاخص خود را به معاونت آموزشی وزارت علوم معرفی کنند تا در کمیته های برنامه‌ریزی این معاونت وظیفه تدوین برنامه های کلان آموزشی را برعهده گیرند.

منبع: خبرگزاری مهر

آزمون دکتری ۱۳۹۴/۰۹/۰۸ #22984

 • لیلا محمودی
 • غایب
 • تازه وارد
 • تعدادِ ارسال‌ها: 1
 • کارما (امتیازِ ویژه): 0
با سلام من آیین نامه و شیوه نامه دکتری رو خوندم ولی متوجه نشدم دقیقاقراره چی بشه مثلا منکه رشته ادبیات فارسی شرکت میکنم توی آزمون اسفندامسال قراره از چه موادی تو رشته خودم آزمون بدم آزمون سازمان سنجش تو رشته من شامل چیه دقیقا(زبان، استعداد، استاندارد همتراز؟) این استاندارد همتراز خودش چیه اصلا، خیلی ممنون میشم اگه در مورد تفاوتهای آزمون امسال با سالهای قبل توضیح مکفی بدید فقط خواهش میکنم سریع چون خیلی سردرگم و گیج شدم!

احتمال قبولی ۱۳۹۷/۰۲/۱۳ #29865

 • علی محمدیارلو
با سلام. رشته ادبیات فارسی هستم.
جدا از نمره تالیفات و مصاحبه و ... آیا با رتبۀ 326 و تراز 3547 امکان قبولی در دانشگاه قزوین یا گیلان را دارم؟
 • صفحه:
 • 1
مدیران: سروش شکوهی
 • Share on Google+
 • Share on Cloob
 • Share on linkedin
 • Add to delicious
اسکرول به ابتدای صفحه

تمامی حقوق قانونی این وب سایت متعلق به مؤسسه آموزشی مدرسان شریف است ©