میهمانِ, گرامی، خوش آمدید!
نامِ کاربری گذرواژه: به‌خاطر داشته باش

بحث درباره کنکور کارشناسی ارشد 95 مهندسی برق
(1 ، بازدید کننده) (1) میهمان

نامِ بحث: بحث درباره کنکور کارشناسی ارشد 95 مهندسی برق

ارشد برق ۱۳۹۵/۰۲/۲۴ #25721

• فاروق اسدی
با سلام به نظر شما کنکور امسال سخت بود يا اسون.من 10ماه خوندم به نظرم خيلی سخت بود

سوال 103 الکترونیک ۱۳۹۵/۰۲/۲۴ #25781

• محمد
سوال 103 الکترونیک می تواند دو جواب داشته باشد لطفا نسبت به این سوال در سازمان سنجش اعتراض کنید.
در این سوال اگر فرض كنيم ديود زنر خاموش باشد، در اين صورت ولتاژ پايه منفي و مثبت اپ-امپ برابر (2.5-) ولت خواهد شد؛ بنابراين ولتاژ خروجي اپ-امپ برابر (5-) ولت مي شود؛ در نتيجه ولتاژ دوسر ديود زنر (2.5-) ولت مي شود كه نشان مي دهد فرض اوليه درست است؛ با اين تحليل جريان I برابر (1.25) امپر مي شود.
( اگر به دليل فيدبك مثبت اپ-امپ مدار را ناپايدار فرض كنيم؛ در اين صورت خاموش يا باياس معكوس بودن ديود زنر به مقدار VCC- بستگي خواهد داشت)

زمان كنكور ارشد سال ٩٦ ۱۳۹۵/۰۲/۲۴ #25788

• اميرسام
  • غایب
  • تازه وارد
  • تعدادِ ارسال‌ها: 1
  • کارما (امتیازِ ویژه): 0
با سلام.زمان كنكور ارشد ٩٦ چه زماني اعلام ميشه؟شما اطلاعي از زمان كنكور ٩٦ داريد؟

اعتراض ۱۳۹۵/۰۲/۲۴ #25794

• محمد امین
سلام. توی سامانه اعتراض نمیشه عضو شد. میگه قبلا این کاربر عضو شده است. دوستامم امتحان کردن همین پیام رو میده. باید چیکار کرد؟!

پاسخ‌به: بحث درباره کنکور کارشناسی ارشد 95 مهندسی برق ۱۳۹۵/۰۲/۲۴ #25795

• محمد امین
بله دقیقا. ولی متاسفانه نمیتونم وارد سامانه اعتراض شم. میگه شما قبلا ثبت نام کردین. ولی من ثبت نام نکردم.

پاسخ‌به: سوالات اشتباه آزمون ارشد 95 و کلید آزمون 95 ۱۳۹۵/۰۲/۲۴ #25797

• حامد
  • غایب
  • تازه وارد
  • تعدادِ ارسال‌ها: 9
  • کارما (امتیازِ ویژه): 0
رضا نوشته است:
امیر نوشته است:
دوست من سوسپتانس اتفاقا افزایش پیدا می کنه!نمیدونم چجوری حساب کردید.
ولی تپ ترانس را اگر 10 درصد افزایش پیدا کند تپ ترانس یعنی a برابر میشه با 1+0.1=1.1
وقتی افزایش پیدا کنه سوسپتانس افزایش پیدا می کنه و....توان راکتیو افزایش می یابد.
شما همون نسبت و رابطه ی ولتاژ با توان راکتیو را در حالت ماندگار در ذهن داشته باشید کافیه..

امیر جان شما مدار معادل ترانس تپ دار رو بلدی؟ توی مدار معادل پی ، اندوکتانس هست y/a و (1-a)y/a*a حالا اگه اندوکتانس 2-2 رو حساب کنی میشه y/a*a . همونطور که میبینی a در مخرج ظاهر شده واین یعنی با افزایش a سوسپتانس کاهش پیدا میکنه. سوال خیلی واضحه و جای هیچ شبهه ای نداره. اون چیزی که شما میگی با افزایش ولتاژ، توان راکتیو افزایش پیدا میکنه کاملا درسته. ولی ربطی توی حل این مسئله نداره. اگه به مفهوم ترانس تپ دار دقت کنی به حرفم میرسی. موفق باشی و ایشالا که کنکورتو خوب داده باشی

س مهندس اتفاقا منم از رو همین فرمول استدلال کردم

[(a-1)/a^2]
حالا خودت تپ ترانس رو افزایش بده ببین چی میشه
مدیران: سروش شکوهی
  • Share on Google+
  • Share on Cloob
  • Share on linkedin
  • Add to delicious
اسکرول به ابتدای صفحه

تمامی حقوق قانونی این وب سایت متعلق به مؤسسه آموزشی مدرسان شریف است ©