میهمانِ, گرامی، خوش آمدید!
نامِ کاربری گذرواژه: به‌خاطر داشته باش

بحث درباره کنکور کارشناسی ارشد 96 مهندسی کامپیوتر
(1 ، بازدید کننده) (1) میهمان

نامِ بحث: بحث درباره کنکور کارشناسی ارشد 96 مهندسی کامپیوتر

بحث درباره کنکور کارشناسی ارشد 96 مهندسی کامپیوتر ۱۳۹۶/۰۱/۳۱ #27857

• مدیر تالار
  • غایب
  • کاربر نمونه
  • تعدادِ ارسال‌ها: 189
  • کارما (امتیازِ ویژه): 14
سلام به همه
خسته نباشید

کنکور ارشد کامپیوتر 96 به نظرتون چطور بود؟!

پاسخ‌به: بحث درباره کنکور کارشناسی ارشد 96 مهندسی کامپیوتر ۱۳۹۶/۰۲/۰۹ #27946

• صابر غلامی
  • غایب
  • تازه وارد
  • تعدادِ ارسال‌ها: 2
  • کارما (امتیازِ ویژه): 0
سلام. متاسفانه کنکور امسال با تغییرات خیلی گسترده ای که کرده بود باعث شد که خیلی ها نتونن اون چیزی که از خودشون توقع دارن رو در ‍روز کنکور اثبات کنن.
متاسفانه همونجوری که دیدین شرایط و تغییرات جدید دفترچه یه جوری شده بود که فقط به نفع بچه های هوش مصنوعی شده بود. چون اونا تو ۳ ساعت و ربع اول فقط زبان و ریاضی و مشترک میزدن. در حالیکه ما و بچه های معماری کامبیوتر میبایست علاوه بر جواب دادن به سوالای ریاضی و زبان و مشترک سوالای تخصصی خودمون رو هم جواب میدادیم که قطعا به مشکل وقت میخوردیم.
و خب تاثیر این تغییرات غیرعلمی سازمان سنجش طبعا روی بچه هایی که بیشتر خوندن خیلی بیشتره. در هر صورت ...

به نظرم سوالای درس زبان انگلیسی سطح متوسطی داشت و خیلی سخت نبود.
در ریاضی با اینکه ۲۰ تا سوال شده بود ولی حداقل ۴ سوال بسیار ساده از گسسته و آمار داشت که قابل حل بود.
اما دروس مشترک به نظرم خیلی مشکل طراحی شده بود. درس مدار منطقی که هر سال نقطه ی فوت اکثر بچه های کامبیوتر هست ۲ تا سوالش واقعا مشکل بود (و من حتی فک میکنم سوالی که دیکدر باینری به بی سی دی بود هم اشتباه تایبی داشت!) / یا سیستم عامل هم به جز سوال فصل زمان بندی به نظرم سوالای دیگش مشکل بود (حتی من سوال مدیریت دیسک با الگوریتم اسکن رو ۲ بار حل کردم و جواب ۱۵۰ بدست اوردم که تو گزینه ها نبود) / نظریه ۲ سوال ساده و ۲ سوال سخت داشت / طراحی الگوریتم و ساختمان داده نسبت به سال های قبل یکم آسون تر بود و تست قابل حل داشت / معماری هم به نظرم نسبت به سال های قبل سخت تر طرح شده بود و شاید فقط یک سوالش ساده تر بود.
اما دروس تخصصی نرم افزار به نسبت خیلی راحت تر بودن و اگه کسی میتونست دفترچه ی اول رو درست مدیریت زمان بکنه قطعا به خیلی از ۲۰ تا سوال تخصصی جواب میداد. کامبایلر بسیار ساده بود و از ۴ سوالی که طرح شده بود ۳ تاش خیلی آسون بود. دیتابیس هم شاید به جز ۱ سوال بقیش بسیار روتین و قابل حل بود. شاید فقط یکم بعضی سوالای هوش مصنوعی مشکل بود و نیاز به تحلیل بیشتری داشت.

حرف آخرم اینکه:
در کل به نظرم نگران رتبه و درصدهاتون نباشید. میدونم و میشناسم افراد خیلی قوی ای رو که آزمون دیروز رو اصلا خوب ندادن. و یا حتی بعضیا گویا متوجه حضور دروس اختصاصی تو دفترچه اول نشدن و نتونستن بزنن اون درس هارو متاسفانه. خلاصه که هیچ چیز قابل بیش بینی نیست و ممکنه با درصدهای خیلی خیلی معمولی تر از سال های قبل رتبه ی خیلی خوبی بیارید. امیدتون به خداوند باشه
آخرین ویرایش: ۰۸:۱۰ ۱۳۹۶/۰۲/۰۹ نویسنده : مدیریت سایت.
تشکر کننده گان: سودا

پاسخ‌به: بحث درباره کنکور کارشناسی ارشد 96 مهندسی کامپیوتر ۱۳۹۶/۰۲/۰۹ #28001

• زهرا
من امسال دچار شک بزرگی شدم سر جلسه و کنکورم رو خراب کردم با این که خیلی خیلی درس خونده بودم و واقعا وقت گذاشته بودم حیف شد

پاسخ‌به: بحث درباره کنکور کارشناسی ارشد 96 مهندسی کامپیوتر ۱۳۹۶/۰۲/۱۲ #28184

• حسین
سلام
من با دیدن سوالات آزمون این سوال برام مطرح شد
الف من خیلی بی سواد هستم
ب خیلی از این مباحث رو اساتید ما حذف کردن و درس ندادن
ج سرفصل های دانشگاه های مختلف با هم فرق می کنه
د من از کشوری دیگه اومدم

پاسخ‌به: بحث درباره کنکور کارشناسی ارشد 96 مهندسی کامپیوتر ۱۳۹۶/۰۲/۱۳ #28231

• میهمان
سلام، دقیقا منم بعد از جلسه همین سوالا رو از خودم میپرسیدم، اصلا شوکه شدم، سیستم عامل کلا از تاریخ برگزاری کنکور تاحالا چندتا سوال از دیسک اومده بود؟7 تا! اونم اکثرا مربوط به دهه 70 میشد!

پاسخ‌به: بحث درباره کنکور کارشناسی ارشد 96 مهندسی کامپیوتر ۱۳۹۶/۰۲/۱۳ #28236

• موسوی
آقا بلاخره کلید اولیه نرسید؟
مدیران: مدیریت سایت
  • Share on Google+
  • Share on Cloob
  • Share on linkedin
  • Add to delicious
اسکرول به ابتدای صفحه

تمامی حقوق قانونی این وب سایت متعلق به مؤسسه آموزشی مدرسان شریف است ©