مصاحبه اختصاصی با نمره 8.5 آزمون IELTS

مصاحبه اختصاصی با نمره 8.5 آزمون IELTS

آقای یزدان خو با سلام و ضمن سپاس از حضور شما لطفا خودتان را برای مخاطبان ما معرفی کنید ؟

به نام خدا و باعرض سلام خدمت شما و همه مخاطبین .من بهنام یزدان خو متولد سال 1370 در شهر تهران ودر حال حاضر دانشجوی سال آخر لیسانس در رشته مهندسی مکانیک در دانشگاه صنعتی امیرکبیر هستم.

خیلی ممنون که دعوت ما را پذیرفتید.

خواهش میکنم باعث افتخار بنده است.

علت دعوت ما وحضور شما در اینجا بخاطر موفقیت شما در آزمون بین المللی آیلتس می باشد. در ابتدا اگر امکانش هست مختصرتوضیحی درمورد این آزمون برای ما بدهید؟

بله حتما . همانطور که میدانید آزمون آیلتس یکی از معتبرترین آزمون های بین المللی است که به همراه آزمون تافل برای آن دسته از افرادی که قصد مهاجرت یا ادامه تحصیل در خارج از کشور را دارند برگزار میشود .به هر حال آزمون آیلتس با توجه به دوتا قسمت مختلفی که دارد :آکادمیک و عمومی برای هردوسته از مخاطبان برگزارمیشود. بطور کلی آزمون آیلتس دارای چهار بخش یا مهارت میباشد که شامل :Speaking,listening,writing,reading است.

خیلی متشکرم از توضیحات مختصر ومفید شما.آیا برای اولین بار بود که شما در این آزمون شرکت می کردید؟

میتوانم بگویم بطور رسمی بله برای اولین بار بود که در این آزمون شرکت میکردم ولی قبلا در آزمون های آزمایشی هم شرکت کرده بودم.

میتوانم بپرسم درآزمون های آزمایشی چند دفعه شرکت کرده اید و چه نمره هایی را کسب نموده اید؟

بله من چهاردفعه شرکت کرده بودم که سه بار نمره 7 را گرفته بودم و یکبار نمره 5/7 گرفتم.البته در خانه هم ازخودم آزمون میگرفتم و همچنین استادم بصورت آزمایشی از من آزمون میگرفتند ونمره میدادند.

در آزمون اصلی که شرکت کرده اید چه نمره ای راکسب نموده اید؟

من در آزمون اصلی آیلتس در نمره پایانی از 9 نمره 5/8 را کسب کردم که نمره های هر مهارت به این ترتیب است که در :

speaking

Writing

Reading

Listening

8

7/5

9

8/5

شدم.

این موفقیت شما بسیار تحسین برانگیز است و حتما پشت این موفقیت شما یک تلاش جدی است که توانسته اید به این موفقیت برسید.سوال بعدی من ازشما این است که شما بطور جدی ازچه زمانی شروع به مطالعه زبان یا برای این آزمون کرده اید؟

خیلی ممنونم از لطف شما.بله من از دوران ابتدایی به کلاس های زبان و موسسات مختلف میرفتم و تا دانشگاه ادامه دادم البته بطور مداوم و پیوسته دنبال نمیکردم چون درس های مدرسه و دانشگاه مانع از این امر میشد ولی بطور جدی برای آزمون آیلتس حدود چهار ماه وقت گذاشتم و مطالعه کردم.

واقعا چهارماه مطالعه کردید؟

بله همانطور که گفتم برای آزمون آیلتس چهارماه کلاس میرفتم و مطالعه میکردم.

سوالی که برای بسیاری ازمخاطبان پیش می آید این است که شما از چه متد یا روشی استفاده کردید تا به موفقیت رسیده اید؟

حقیقتا روش ها که بسیار متفاوتند و شاید میتوانم بگویم به تعداد موسسات و اساتید این عرصه روش ومتد وجود دارد اما من قبل از مطالعه برای آزمون آیلتس به روش همان موسسات پیش میرفتم وبعدازمدتی به سراغ کلاس های خصوصی رفتم وازآنجا زبان را تعلیم میدیدم و باتوجه به متد خود استاد پیش میرفتم ومطالعه میکردم و زمانی که خواستم برای آیلتس شروع کنم پیش استاد خودم آقای ارجی رفتم و ازاستاد مشاوره گرفتم و باهم کلاس ها راشروع کردیم که من میتوانم صراحتا بگوییم آقای ارجی یکی از بهترین اساتید در حوزه زبان و آیلتس حداقل در سطح شهرتهران هستند و طبق متد استاد پیش میرفتم .

پس شما از کلاس و استاد خصوصی استفاده کرده اید ؟میتوانم بپرسم نحوه آشنایی شما با آقای ارجی چگونه بوده است و چه مدت پیش ایشان کلاس میرفتید؟

بله من حدود پنج سال پیش با ایشان آشنا شدم و ازهمان موقع شاگرد شان بودم و هستم و نحوه آشنایی ما توسط یکی از بستگان من که همکار ایشان بودند اتفاق افتاد که استاد را به من معرفی کردند و من چند جلسه پیش استاد کلاس آمدم وشیوه و روششان راپسندیدم و ادامه دادم تا به الان.

به نظر شما یک استاد و موسسه خوب چقدر در موفقیت زبان آموز موثر است؟

به نظر من اگر نگویم بیشترین تاثیر را دارد میتوانم بگویم یکی از بیشترین تاثیرها در موفقیت من را استاد و البته استاندارهای موسسه داشته اند.نه اینکه بگویم فقط استاد و یا موسسه علت موفقیت است نه! این موفقیت لازمه خواست خود انسان و تلاش خود فرد میباشد واستاد شیوه و روش و راه را به تو نشان میدهد و به شما کمک میکند و در مسیر راهنمای شماست. بطور مثال در آزمون های آزمایشی داوطلبانی را میدیدم که ایرادهایی داشتند که خودشان خبرنداشتند و بعداز آزمون متوجه میشدند ولی برای من اینطور نبود وخیالم راحت بودچون تمام نکات و تکنیک ها وایرادات من از قبل توسط استاد به من گفته شده بود وا ز من میخواستن که هرجلسه رعایت کنم تا پیشرفت کنم و در آزمون بهترین نمره را بگیرم.

حالا ارزیابی شما از کلاس ها در موسسه مدرسان شریف چگونه است؟

کلاس های آقای ارجی برای من بسیار عالی و ثمربخش بود حتی ایشان بیشترین زمان را برای من می گذاشتند تا به موفقیت برسم چه در داخل کلاس و چه در زمان های بیرون که با ایشان درارتباط بودم یا تماس میگرفتم من را راهنمایی میکردند و در طول روند دوره ها پیشرفت زیادی داشتم. در کلاس استاد تمام نکات و تکنیک های هرمهارت را به من می گفتند و تمرینات را انجام میدادیم و همچنین تمرینات و جزواتی به من میدادند که در خانه حل کنم و سرکلاس ازمن متن هایی میخواستند بنویسم و همان جا تصحیح میکردند و ایرادهای من را می گفتند و سرکلاس حتی یک کلمه فارسی حرف نمی زدند واین باعث تقویت گفتاری من به زبان انگلیسی می شد. حتی در کلاس صدای من را ضبط میکردند وایرادهای من را میگفتند

شیوه مطالعاتی شما به چه صورت بود؟

نمیتوانم بگویم هرروز مداوم میخواندم ولی اغلب نزدیکی های آزمون اصلی، هرروز چهار الی پنج ساعت تمام مهارت ها را مطالعه و تمرین میکردم وتمرین های استاد را انجام میدادم.

پس شما برنامه ریزی خاصی برای این موفقیت داشته اید؟

بله لازمه هر موفقیت یک برنامه ریزی درست است که هرکس متناسب با وقت و حال خودش برنامه ریزی میکند.

شما ازچه منابع و کتاب هایی استفاده میکردید؟

باتوجه اینکه منابع خیلی زیاد است در عرصه زبان ولی بیشتر ازمنابعی که موسسه معرفی میکردن استفاده میکردم.

بطور کلی فکرمیکنید عوامل موثر در موفقیت شما چه بوده است؟

اولین چیزی که فکرمیکنم انگیزه و داشتن هدف وتلاش مداوم خود انسان است که خداروشکر من داشتم .دومین مورد داشتن یک راهنما ومعلم خوب وموفق است که شما را حمایت کند و همچنین با معلومات باشد که این هم در اختیار من بود.وسومین مورد مطالعه منابع خوب و جزوات آموزشی دقیق و استانداردهای موسسه است که تمامی اینها توانست در موفقیت من تاثیر بگذارد.

در پایان اگر سخنی یا پیشنهادی برای علاقه مندان به این عرصه دارید بفرمایید؟

بله من خودم را کوچکتر از اون چیزی میبینم که بخواهم تجربه ای را انتقال بدهم اما به دوستان خودم که دوست دارند در این عرصه موفق بشوند میگویم حتما هدف و مقصدی را انتخاب کنندو برای رسیدن به آن تلاش کنند درست است در آزمون آیلتس تکنیک خیلی موثراست ولی نحوه فراگیری آنها توسط یک موسسه معتبر و خوب در کنار اساتید با تجربه و کارآزموده مهمتر می باشد.و نکته ی دیگری که در آزمون آیلتس بسیار مهم است این است که داوطلبان باید استانداردها را رعایت کنند مثلاً در writingتصور می کنند اگر به تعداد خیلی بیشتر از حداقل تعداد لغات تعیین شده بنویسند باید نمره بالاتری بگیرند، در صورتی که اینطور نیست این فکر غلطی است بلکه باید طبق استانداردهای آزمون عمل کنند و در آخر از استاد خوبم آقای ارجی تشکر وسپاس فراوان میکنم که همیشه همراه من بودند

 
  • Share on Google+
  • Share on Cloob
  • Share on linkedin
  • Add to delicious
اسکرول به ابتدای صفحه

تمامی حقوق قانونی این وب سایت متعلق به مؤسسه آموزشی مدرسان شریف است ©